“Наші фільмі розповідають про людські почуття, та їхні сценарії в більшості засновані на реальних подіях. Глядачі, коли дивляться такі фільми, вони бачать наявність певних проблем, і одночасно починаються шукати шляхи їх вирішення”, - певний Надзвичайний та Повноважений Посол Республіки Туреччина в Україні Ахмет Бюлент Меріч.
Щорічно в Туреччині знімають 60-70 турецьких фільмів. Кіномистецтво цієї країни розвивається стрімкими темпами. Яскравий цьому приклад - перемога картини "Мед" Семіха Капланоглу на цьогорічному “Берлінале”. Стрічка отримала "Золотого ведмедя". Відзнака стала першою для Туреччини за 46 років фестивалю.
“Це один з рідкісних випадків, де бокс-офіс національний перевищує 50%. З другого боку, ми бачимо, що дуже багато призів, а саме 134 нагороди, було отримано минулого року на фестивалях”, - зазначає представник Фонду кіно та аудіовізуальної культури Туреччини Олена Єршова.
“У турецькому кінематографі половина картин зняті молодими режисерами. Вони сміливі, вони люблять застосовувати незвичні рішення. А теми для сюжету беруть не лише з майбутнього, але й з минулого”, - розповідає кінокритик Туреччини Бурчак Еврен.
Тиждень турецького кіно в Києві триватиме до 28 червня. Він проводиться вже втретє, і за словами організаторів, стане щорічним.
2 хв
Емоційні та різноманітні за жанром: в Києві стартував тиждень турецького кіно
У програмі підготовлено 6 стрічок 2008-2009 років, від арт-хаузного кіно до лідерів національного турецького прокату. Зокрема "Скриня Пандори", "Дві мови одна валіза" та "Гарчання чорних псів".