Представники офіційних відомств цих країн заявляють про свою позицію щодо ескалації в Азовському морі у соціальних мережах.

Читайте також: У ФСБ розповіли про подальшу долю захоплених українських катерів

Так, голова МЗС Данії Андерс Самуельсен вважає, що ситуацію в Азовському морі необхідно розрядити після агресивних дії Росії.

Небезпечні події сьогодні в Азовському морі через агресивні дії Росії. Росія повинна відновити вільний прохід через Керченську протоку. Важливо деескалувати ситуацію зараз,
– написав Самуельсен.

Згодом міністр наголосив, що існує велика ймовірність загострення конфліктуі висловив повну підтримку Україні

"Українські сили приведені у готовність, і український парламент сьогодні приймає рішення про те, чи слід запровадити надзвичайний стан. Це показує, наскільки серйозна ситуація. Повна підтримка Україні", – наголосив він.

Негайно звільнити захоплені українські кораблі закликали у МЗС Естонії.

Естонія засуджує напад Росії на українські судна в Азовському морі і Керченській протоці і закликає до негайного звільнення кораблів,
– мовиться у повідомленні відомства.

У естонському міністерстві наголошують, що дії Москви порушують як міжнародне право, так і суверенітет та територіальну цілісність України.

У МЗС Румунії вважають, що агресія Росії підриває безпеку всього регіону

"Глибоко стурбовані подіями в Азовському морі і Керченській протоці. Агресія і порушення міжнародного права підривають безпеку всього регіону", – зазначається у повідомленні.

Відомство також заявляє, що Румунія повністю підтримує територіальну цілісність і суверенітет України і її права використовувати свої територіальні води.

Латвія вважає, що поведінка Росії має бути засуджена міжнародною спільнотою.

Так, голова МЗС Латвії Едгар Рінкевич звернувся до РФ з закликом зробити кроки для деескалації ситуації в Азовському морі.

Уважно спостерігаю за тривожними новинами в Азовському морі. Блокада морського судноплавства в Керченській протоці з боку Росії і напад на ВМФ України – явні порушення міжнародного права і мають бути засуджені міжнародною спільнотою,
– написав він.

Політик також наголосив, що влада РФ повинна зробити необхідні кроки для деескалації конфлікту.

Дивіться у відео про те, що потрібно знати про воєнний стан

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордоннийкорабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила два українських судна.

ЯК СВІТ РЕАГУЄ НА АГРЕСІЮ РОСІЇ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ