Основна її мета - боротьба з дрібними крадіжками у магазинах, барах та інших громадських місцях.

Ось жінка начебто приміряє окуляри, але насправді непомітно ховає їх у кишеню. А за цією парочкою лондонська поліція полювала кілька місяців. Справжні професіонали - поки один з них відволікає відвідувачів бару, інший цупить сумки.

Такі крадії обходяться комерційним структурам у мільйони доларів щороку. Тому Facewatch стала довгоочікуваною панацеєю. Система дозволяє завантажувати зображення зловмисників і миттєво передавати їх до поліції.

Фотографії зберігаються на спеціальному сайті Facewatch. Доступ до нього мають всі користувачі мережі, відтак служби охорони приватних закладів знатимуть злодіїв в обличчя.

“Все доволі просто. Ми записуємо відео, зберігаємо, завантажуємо на сайт і поліція миттєво отримує всю необхідну інформацію - від зовнішності зловмисника до часу і місця скоєння злочину. Цієї системи невдовзі боятимуться всі крадії, адже їх впізнаватимуть у кожному ресторані, магазині і навіть на автобусній зупинці. Сподіваємось, це значно знизить злочинність”, - каже власник бару Саймон Ґордон.

Окрім оповіщення про порушників закону, система спрямована на економію часу поліцейських. Відвідувач, який, до прикладу, хоче повідомити про викрадену сумку, може зробити це буквально "не відходячи від каси".

Їхати до поліцейського відділку тепер не обов'язково. Facewatch автоматично надає потерпілому ідентифікаційний номер для стеження за ходом розслідування свого інциденту.

Система працює лише кілька місяців, але вже принесла перші плоди - рівень розкриття злочинів зріс на 39%.

“Чим більше камер є у системі відеонагляду, тим краще. Але, аби спіймати злодія, потрібно швидко передати зображення поліції. І саме це забезпечує мережа Facewatch”, - каже заступник головного констебля поліції Чешира Ґрем Джеррард.

Зараз до мережі підключено 45 лондонських супермаркетів та ресторанів. Щомісячна абонентська платня становить 15 фунтів.