Економісті зазначають, що це не межа падіння, адже споживання металу в Китаї, який є основним гравцем на глобальному ринку, пішло на спад. Ще одна причина у тому, що активізувалися поставки з Бразилії та Австралії.
Інвестиційний банкір Сергій Фурса відреагував на запроваджений Верховною Радою закон про збільшення рентних платежів для металургійної галузі та зазначив, що якщо руда буде падати і якщо ціни на світовому ринку будуть падати, то і надходження будуть знижуватися.
Це динаміка світових ринків. Є 100 і одна причина, чому ціни так рухаються. В першу чергу все впирається в Китай. Але взагалі є купа факторів, які впливають і в одну, і в іншу сторону,
– пояснює він.
Проте не лише руда вже падає в ціні та коштує менше, але й готова металопродукція, яка є теж важливою статтею вітчизняного експорту. Експерти кажуть, що корективи у ситуацію вносить і пандемія, адже наразі не зрозуміло, що чекати далі, але у випадку запровадження нових обмежень попит та ціни на руду і готову продукцію можуть впасти ще нижче. Тому на надходження валюти від галузі в найближчі пів року вони радять не розраховувати.