Коментар МЗС про висновки Міжнародного суду щодо України

У відомстві, зокрема, висловили впевненість, що залучення інструментів МКС дозволить притягти до відповідальності осіб, які вчинили військові злочини. Про це мовиться у заяві, яку оприлюднили на сайті Міністерства закордонних справ України.

До теми Гаага через 7 років після позову погодилася розслідувати воєнні злочини в Україні

"Незалежно від їхніх політичних посад, на лаві підсудних мають опинитися всі особи, які вчиняли та вчиняють страшні злочини проти України та Українського народу", – наголосили дипломати.

У міністерстві додали, що в межах наступного етапу справу передадуть на розгляд суддів Досудової палати Міжнародного кримінального суду. І вже після цього мають ухвалити рішення про відкриття повноцінного кримінального розслідування.

Розцінюємо висновок МКС як чіткий сигнал підтримки світовою спільнотою невідворотності правосуддя за скоєні в Україні злочини. Міжнародне право залишається ефективною формою захисту прав і свобод людини, а всі, хто його зухвало порушує, неодмінно отримають покарання,
– констатували в українському МЗС.

Зверніть увагу Альтернативні версії катастрофи рейсу MH17 не розглядатимуть: рішення суду Гааги

Що цьому передувало

  • Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду в 2014 році.
  • Напередодні прокурор МКС Фату Бенсуда завершила вивчення матеріалів. Вона заявила, що ініціює початок розслідування у справі щодо ситуації в Україні після військового вторгнення Росії до Криму та на Донбас.