Гаубиці DITA є частиною великого голландського замовлення для України, її поставлять два виробники зброї в Чехії. Однак Міноборони Нідерландів наразі не розкриває деталей щодо цього замовлення, зокрема вартість чи строки виробництва.

Читайте також Цей рік буде вирішальним, – офіцер ЗСУ пояснив підготовку 2 планів для війни

Що відомо про ці установки

Нідерланди замовили новітню та сучасну САУ, перша презентація якої відбулась лише на початку 2021 року, під час оборонної виставки IDEX-2021. Ця вогнева система здатна вражати цілі за десятки кілометрів.

Виробником DITA є чеська оборонна приватна компанія Excalibur Army. До цього моменту не було публічних даних про те, що хтось ще замовляв цю САУ, тому, ймовірно, ЗСУ будуть першими користувачами цієї артустановки.

Україна має велику потребу в цій зброї. Саме тому Нідерланди нещодавно замовили дев'ять таких гаубиць для України,
– йдеться у повідомлення міністерства.

Установка має високий рівень автоматизації, за якого чисельність екіпажу складає всього 2 особи. Система управління вогнем дозволяє приймати цілевказівку від розвідувальних БпЛА та має опцію вибору типу боєприпасу для ураження різних видів цілей.

Раніше Нідерланди також замовили в Чехії 100 зенітних установок МР-2, а разом зі США і Данією – модернізацію 100 бойових танків Т-72.

Україні можуть передати 800 тисяч боєприпасів

  • Президент Чехії Петр Павел повідомив, що Чехія знайшла в третіх країнах світу 800 тисяч артилерійських снарядів, які можна було б викупити для України. Йдеться про боєприпаси калібру 155-мм та 122-мм.
  • Одним з головних питань залишається фінансування закупівлі. Водночас міністр закордонних справ Чехії закликав ЄС бути гнучким у питанні військової допомоги.
  • Журналісти Bloomberg у вівторок, 27 лютого, повідомили, що Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи. Це потрібно, щоб швидше доставити необхідне військове обладнання в Україну, оскільки Росія продовжує свої спроби наступу.
  • Водночас у Бундестазі заявили, що Франція, Греція та Кіпр заблокували рішення купувати снаряди за межами Європи.