Наступний опалювальний сезон

Для того щоби зрозуміти, як цей сезон пройде, не слід слухати уряд, а керуватися здоровим глуздом. Наразі, великого оптимізму я не бачу. По-перше, ми маємо складну ситуацію в енергетиці. У нас величезні проблеми з постачанням вугілля на електростанції, тарифною політикою. По-друге, в Україні немає цілковитого забезпечення газом на всю зиму.

Звісно, що уряд може надолужити і має час, аби закупити і закачати газ до сховищ до початку зими, але тоді постає питання — де взяти гроші на його закупівлю.

Російський газ

Ми можемо обійтися без російського газу, у нас є на це усі технічні можливості. Якщо ми почнемо закупівлі в Європі, а також будемо стимулювати вітчизняний видобуток, то у нас є усі шанси обійтися без російського газу.

Перемовини

Україна для Росії була завжди великим ринком збуту. Протягом останніх перемовин, росіяни втратили багато грошей. "Газпром" опинився у ситуації, коли він не може Україні нічого диктувати. У той же час, українська позиція на перемовинах не настільки сильна, аби наш уряд був спроможний диктувати свої умови росіянам.

Українська позиція суттєво змінилась і вийшла на новий рівень. Тепер Україна може ігнорувати шантаж і погрози зі сторони Кремля.

Транзит через Україну

Наразі Росія не може прокачати увесь обсяг газу до своїх постачальників в обхід України. Мені важко сказати, чи Росія наважиться зупинити транзит через українську територію. Моя думка, що це голослівні заяви.

Вибір постачальників газу

Ці розмови ідуть з того, що у нас прийнятий новий закон, який дозволяє отримати таку можливість. У тому випадку, якщо у місці, де мешкають громадяни буде технічна можливість у постачальників провести газ до конкретного місця.

Після імплементації цього закону, адже наразі він таким не є, дійсно ми зможемо обирати собі постачальника. Але реалістично, я би на таке не сподівався.