Про це президент України написав у мережі Х. Він додав, що резолюція підтверджує потребу в демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС.
Важливо Між модульними реакторами й Чорнобилем: чи слід перезапускати ЧАЕС, скільки АЕС втратила Україна
Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо ядерної безпеки
Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію "Безпека та захищеність ядерних об'єктів України, включно із Запорізькою АЕС". Ця резолюція була ініційована Україною.
Документ підтверджує потребу в демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС на тлі невиконання Росією резолюцій керівних органів МАГАТЕ. За словами Зеленського, це голосування також є продовженням дискусій і рішень, ухвалених на першому Саміті миру, де пункт перший Формули миру "Радіаційна та ядерна безпека" був одним із основних питань.
Я дякую всім нашим партнерам за допомогу у відновленні безпеки в усіх сферах, що була зруйнована російською агресією. Працюючи разом, ми здатні захистити фундаментальні норми міжнародного права та спільні цінності,
– додав Зеленський.
Варто зауважити, що безпекова ситуація біля Запорізької АЕС вкрай напружена. Зокрема, на початку липня 3 безпілотники атакували одну з електропідстанцій поблизу міста Енергодар. Унаслідок атаки 8 працівників МАГАТЕ зазнали поранень, а на підстанції стався витік мастила принаймні з одного з двох трансформаторів. Також дрон пошкодив верхню частину одного з них і лінію з'єднання.