Про це пише видання "Європейська правда".
В опублікованому документі, який вже обговорюють українські та європейські чиновники, генпрокурор категорично відмовився виконувати вимоги Плану дій з безвізової лібералізації в частині ГПУ.
Окрім того, Шокін погрожує розпочати прокурорську перевірку діяльності МЗС, оголосивши, що в діях міністерства "вбачаються ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".
За інформацією "Європейської правди", про лист Шокіна наразі особисто знає керівництво Єврокомісії та Європейської служби зовнішніх дій.
І можна лише уявити їхні емоції від прочитання документа, який, по суті, ставить хрест на безвізовому діалозі України та ЄС… Орган, навколо якого наразі ламаються списи і через який найвищі посадовці готові навіть спровокувати міжнародний скандал, наразі ще не створений. Його назва – Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП). Ця структура необхідна, щоби запустити роботу Національного антикорупційного бюро – органу, що має розслідувати найгучніші корупційні злочини, в тому числі – чинних урядовців. За задумкою і за вимогою західних партнерів, САП має бути повністю незалежною. Навіть від генерального прокурора… І це, схоже, є найважливішим у нинішньому конфлікті,
— пише видання.
Опублікований також документ, який на початку жовтня був темою для обговорень в Адміністрації Порошенко, в якому вимагається "замінити членів конкурсної комісії від генерального прокурора на осіб, які не є політиками та державними службовцями".
У листі за підписом посла ЄС Яна Томбінського зазначається, що для формування незалежного САП треба змінити закон "Про прокуратуру". "Закон має бути змінений таким чином, щоб посилити гарантії незалежності процедури виборів (кандидатів на призначення на посади в САП)", — йдеться в листі Томбінського.
В листуванні з Києвом Брюссель вже попередив, що в разі невиконання вимог під загрозою опиниться також "значна сума фінансової допомоги ЄС Україні". Ціна питання – 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС із загальної суми в 1,8 млрд, обіцяної навесні. Брюссель виділив перший транш на суму 600 млн. Решта суми "підвисла", зокрема – через сумніви ЄС у сфері анти корупції,
— також пише видання.
У свою чергу як повідомляють Українські новини, Шокін заперечує інформацію про конфлікт з МЗС.
"МЗС не звинувачував Генпрокуратуру. Це неправда. У мене була зустріч з Міністром закордонних справ України, на якій ця тема обговорювалася і до нас не було висловлено претензій. Про те, що МЗС не має претензій до Генпрокуратури, Павло Клімкін говорив в одному зі своїх коментарів", — заявив він.
До слова, днями колишній заступник глави Адміністрації Президента Януковича Андрій Портнов похвалився, що суд ЄС задовольнив його позов щодо зняття санкцій.