”Ми переконані, що Україна матиме міцну демократію. Водночас, Сполучені Штати і далі говоритимуть з українськими лідерами про те, що нас турбує, зокрема, свобода слова та свобода зібрань, і уряд має виконати свої публічні обіцянки”, каже Держсекретар США Гіларі Клінтон.

Америка, каже Клінтон, сподівається, що Києву вдасться домовитися про подовження співпраці з міжнародними фінансовими інституціями. Україна ж прагне допомоги в інвестиційній сфері.

”Сьогодні нами домовлено активізувати зусилля з метою залучення американського досвіду та інвестицій у сферу енергетики, яка є однією з пріоритетних. Йдеться, зокрема, про такі перспективні напрямки, як видобуток енергоносіїв і співпраця у модернізації української ГТС”, каже міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Пообіді Гіларі Клінтон зустрілася з Віктором Януковичем. Одразу обидва оконфузилися - держсекретар завчасно привітала президента з ювілеєм, а той у відповідь забув її посаду.

”Від імені Президента Обами і від мого імені привітати вас із 60-річним ювілеєм, який наближається”, каже державний секретар США Гіларі Клінтон.

”Я вдячний вам, пані, шановна Генеральний секретар та президенту Обамі за теплі слова в мою адресу з нагоди мого ювілею”, каже Президент України Віктор Янукович.

Однак зрештою порозумілися і перейшли до серйозних питань. Так, Віктор Янукович розповів, що в недалекому майбутньому Україною може пройти новий газогін, чим неабияк здивував пресу.

”Ця концепція передбачає створення спільної компанії за участю країн європейського союзу, Росії та України. Наші розрахунки показують, що ця пропозиція буде привабливою і конкурентоспроможною”, каже Президент України Віктор Янукович.

А Держсекретар запевнила Президента, що американці все підготували для вивезення з України високозбагаченого урану. Натомість пообіцяла ввезення низькозбагаченої сировини та новітнього обладнання.

Після спілкування з українським Президентом Гіларі Клінтон перекинулася кількома словами з опозиціонеркою Юлією Тимошенко. Остання поскаржилася гості на встановлення авторитарного режиму в Україні, цензуру, втрату економічної незалежності та політичні репресії.