Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що він досі дуже стурбований ситуацією в Україні. Тому він готовий приїхати туди особисто.
Зауважте Єврокомісія відреагувала на звернення щодо критичної ситуації на ядерних об'єктах в Україні
Глава МАГАТЕ особисто готовий приїхати в Україну
Гроссі вчергове наголосив, що слід терміново розробити узгоджену структуру, яка б дозволила МАГАТЕ надавати технічну допомогу для безпечної експлуатації ядерних об'єктів України.
Я особисто висловив готовність негайно приїхати в Україну для укладання такої угоди, яка передбачала б істотну допомогу та заходи підтримки, зокрема присутність експертів МАГАТЕ на різних об'єктах в Україні, а також доставку життєво важливих засобів безпеки,
– заявив гендиректор.
Він додав, що після інтенсивних консультацій протягом багатьох днів "позитивний результат все ще вислизає", а необхідність запобігти ядерній аварії з кожним днем стає все більш актуальною.
"Я хочу подякувати Секретаріату Організації Об'єднаних Націй і багатьом урядам, які висловили підтримку моєї ініціативи та зусиль МАГАТЕ", – зауважив Гроссі.
За його словами, МАГАТЕ готове і здатне негайно надати незамінну допомогу для забезпечення ядерної безпеки в Україні.
"Я сподіваюся, що зможу завершити цю узгоджену структуру без наступних затримок. Ми не можемо дозволити собі більше втрачати час. Нам потрібно діяти зараз", – підсумував гендиректор.
Регулювальний орган України поінформував МАГАТЕ, що співробітники ДСНС намагаються загасити лісові пожежі поблизу Чорнобильської АЕС. Вогнеборці Чорнобиля вже ліквідувала 4 пожежі, але роботи досі тривають.
Наразі місцева пожежна станція не має доступу до електромережі. Станція поки використовує дизельні генератори для живлення, для якого потрібне паливо.
Варто прочитати Їм лячно це робити, – Данілов закликав МАГАТЕ приїхати на українські АЕС
Що відбувається на Чорнобильській АЕС
Російські війська взяли Чорнобильську АЕС під контроль 24 лютого. Минулого тижня український регулятор поінформував МАГАТЕ, що перед щорічним "сезоном пожеж" він уважно стежить за ситуацією в зоні відчуження. У тому районі, який досі є забрудненим радіоактивними речовинами через аварію, яка сталася 36 років тому, часто виникають стихійні пожежі. У зоні відчуження 23 березня вже зафіксували "пожежі події". Вимірювання радіації наразі там не проводять.
Зауважте, що незначне підвищення концентрації цезію в повітрі виявили в Києві та на двох майданчиках АЕС на захід від Чорнобиля. Однак МАГАТЕ повідомили, що це не викликало значних радіологічних проблем. Щоб отримати додаткову інформацію про ситуацію з пожежею біля Чорнобильської АЕС, Агенство продовжує співпрацювати з регулятором.
Загалом з 15 українських реакторів, розташованих на 4 об'єктах, 8 продовжують працювати:
- 2 – на підконтрольній окупантам Запорізькій АЕС,
- 3 – на Рівненській;
- 1 – на Хмельницькій;
- 2 – на півдні України.
Щодо запобіжних заходів, в МАГАТЕ повідомили, що ситуація залишилася незмінною. Агентство досі не отримувало дистанційну передачу даних від своїх систем моніторингу, встановлених на Чорнобильській АЕС, проте з інших українських АЕС дані передавали.