Пентагон висловив занепокоєність щодо порушення повітряного простору ряду країн російськими військовими літаками. За їх словами, це може представляти небезпеку громадянській авіації в цьому регіоні.

Ми вважаємо, що наростаюче число цих польотів ніяким чином не сприяє ситуації з безпекою в Європі. Вони так само можуть призвести до ескалації, польоти несуть загрозу громадянській авіації. І в силу своєї кількості та масштабів абсолютно не сприяє безпеці і втручання Росії у справи України. Залишаючи в стороні польоти, зараз сприятливий час для того, щоби Росія поступила правильно і виконала свої міжнародні забов'язання, проявила повагу до територіальної цілістності своїх сусідів. Ми уважно слідкуємо за цими польотами. Можу сказати, що сьогодні так само зафіксовані польоти російських сил, – розповів контр-адмірал, спікер Пентагону Джон Кірбі.

США привітали досягення угоди щодо газу між Україною та Росією за посередництвом ЄС. В той же час, зовнішньополітичне відомство США засудило проведення сепаратистами виборів в окремих регіонах Донецької та Луганської областей в неділю, котрі, за їх словами, порушують дух Мінських домовленостей про припинення вогню.

Також у Вашингтоні призвали до оперативного розслідування підпалу кінотеатру "Жовтень" у Києві, де йшов показ фільму про сексуальні меншини.

А в США у вівторок пройдуть вибори у Сенат. Прогнозується, що республіканці можуть набрати значну кількість місць і сформувати більшість.

Якщо республіканці справді отримають більшість в Сенаті, вони, скоріш за все, будуть тиснути, щоби посилити санкції проти Росії і, можливо, нададуть Україні летальне оборонне озброєння. Поки санкції – це виключно прерогатива Білого Дому, вони ще не пройшли через Конгрес. Але жодна із цих ініціатив не може бути прийнята без згоди Президента. Тому я не бачу великих змін по цим питанням, якщо республіканці стануть більшістю в Сенаті, – сказала директор центру Євразії, Росії та Європи Університету Джорджтаун Анджела Стент.

За словами старшого наукового співробітника Інтситуту Пітерсона Андерса Слаунда, влада України зараз настільки ж централізована, як і в часи СРСР. Україна – вільна, але недієздатна. Для будь-якого урядового рішення потрібно зібрати 20-30 підписів, а це означає, що ніхто і ні за що не відповідає.

Зігнившу радянську владу потрібно очищувати, починаючи із самого верху. Звільніть 200 тисяч чиновників. Якщо людина була суддею в Україні, а це 10 тисяч осіб – значить він за визначенням корумпований, – сказав Слаунд.

На Заході уважно придивляються до складу новообраної Верховної Ради і позитивно відмічають прихід в парламент колишніх активістів та журналістів.

Я думаю, в Раді є 30-35 осіб із числа активістів та журналістів, які не будуть працювати так, як там звикли, а це, я сподіваюсь, повпливає на прозорість роботи Ради, – вважає старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер.

Далі – дивіться у відеосюжеті.