Як стверджують джерела, у заяві Сенниченко вказав, що звільняється за власним бажанням. Відповідний документ нібито мають оприлюднити вже найближчим часом.

До теми "Більшовик", олігархи та приватизація: інтерв'ю з главою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком

У ЗМІ назвали ймовірні причини

Співрозмовники видання назвали й основні причини звільнення. Серед них – "невдоволення окремих представників політикуму приватизацією, якауспішно стартувала, але може своєрідно відобразитися на рейтингах влади". Згодом інформацію про звільнення Сенниченка підтвердив у своєму телеграмі й журналіст Сергій Лещенко. Він написав, що чиновник йде у відставку через "скандальну приватизацію заводу "Більшовик", яка пройшла під одного учасника".

Що відомо про "Більшовик" та його приватизацію

  • "Більшовик" – це перший київський машинобудівний завод. Його заснували ще у 1882 році. Підприємство розташоване біля центру столиці й займає цілий квартал. У 2018 році воно змінило назву – тепер це "Перший київський машинобудівний завод".
  • У 2021 році завод придбали за 1,4 мільярда гривень. Відтак, він став найбільшим за останніх 15 років об'єктом, який Україна продала на аукціоні. Новий власник повинен має відшкодувати майже 500 мільйонів боргів підприємства.
  • Переможцем аукціону стала компанія "Дженерал Коммерс". Втім, Антимонопольний комітет перевірить, чи не було між учасниками торгів змови й неконкурентних дій.
  • Сам Сенниченко запевнив, що завод продали з дотриманням необхідного законодавства. Мовляв, були проведені усі аудити й максимальне маркетування. До того ж, проконтактували максимальну кількість учасників аукціону.