Про обстріли Донбасу

У понеділок, 28 липня, терористи нанесли потужний удар з БМ 21 "Град" по одному з житлових районів міста Шахтарськ Донецької області. Інформацію про жертви серед мирного населення уточнюють.

"Терористи нанесли потужний удар з БМ 21 "Град" по одному з житлових районів міста Шахтарськ. Постраждалий район знаходиться на південно-східній частині цього міста. За даними, є руйнування житлових будинків. Дані про жертви серед мирного населення уточнюються", - повідомили у прес-службі АТО.

У свою чергу, журналісти та місцеві мешканці селища Октябрське, під Донецьком, розповідають, що терористи проводять регулярні обстріли міста з реактивних систем залпового вогню "Град".

Зранку керівник "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук повідомив, що терористи проводять контратаки в районі Луганська, чим намагаються відтіснити сили АТО.

"Позиції сил АТО на території аеропорту в Луганську постійно обстрілюють з РСЗВ БМ-21 "Град", а також з танків і мінометів", — наголосив Тимчук.

Про перемоги

Ввечері на своїй сторнці у Facebook президент України Петро Порошенко повідомив, що українські війська звільнили Степанівку.

"Українські війська звільнили Степанівку. Також, внаслідок вдалої спецоперації п'ятеро українських військових врятували пілота літака Су-25 з території, контрольованої терористами", - сказано у повідомленні.

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко доповів Президенту, що Збройні сили взяли під контроль Савур-Могилу. Це стратегічна висота на кордоні Луганської, Донецької та Ростовської області РФ.

Саме звідти терористи обстрілювали українських військових та ряд населених пунктів, зокрема, Маринівку.

Завдяки перемозі на Савур-Могилі, українські військові відкрили коридор для забезпечення частин та підрозділів, які дислокуються поблизу українсько-російського кордону.

Прес-центр АТО зазначає, що раніше воїни-десантники, які утримували позиції поблизу кордону з Російською Федерацією, були фактично відрізані від основних сил АТО і “діяли практично в оточені ворожих сил”.

Окрім цього, у Міноборони заявили, що підрозділи Збройних Сил України та силові структури, які задіяні в АТО, увійшли в міста Шахтарськ та Торез.

"Обстановка у населених пунктах в зоні проведення АТО залишається складною у зв’язку з виводом із ладу основних систем життєзабезпечення", - додали у відомстві.

Між тим, за словами речника Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрія Лисенка, українські військові закріпилися на околицях Горлівки, крім того, тривають бої за повне звільнення Первомайська та Сніжного.

"Українські військові увійшли в міста Шахтарськ,Торез та Лутугіне. Зараз тривають бої за повне звільнення Первомайська та Сніжного. Підрозділи Збройних Сил та Національної Гвардії закріпилися на околицях Горлівки та готуються до її звільнення. Контроль над цими територіями дозволить очистити та знешкодити донецьке та горлівськое угруповання терористів”, - повідомив Лисенко.

Про дикість

Міністр внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що на території Донеччини, яка була підконтрольною терористам, захоронено щонайменше 52 тіла закатованих бойовиками людей.

"Нами опитаний чоловік, який виконував функції похоронної команди для терористів. Він показав місця захоронення 52-х трупів. Але це ще далеко не все. Багато трупів закопувалися як-небудь. Зараз ми ведемо роботу з їх ідентифікації”, - сказав Геращенко.

Окрім цього, міністр оборони України Валерій Гелетей звернувся до усіх представників проросійських сил, "у кого ще залишилася краплина здорового глузду", щодо ситуації навколо аміакопроводу та підприємства "Стірол", що у Горлівці Донецької області.

"Аби уникнути трагедії континентального масштабу, звертаємося до всіх сил, у яких ще залишилася краплина здорового глузду і будь-який можливий вплив на ситуацію - негайно надати коридор для виходу на заміновані об’єкти інженерно-саперних підрозділів Збройних Сил України з метою їхнього розмінування, а відтак - уникнення глобальної техногенної катастрофи", - заявив він.

Про засідання Верховної Ради

Депутати Верховної Ради України у четвер, 31 липня, матимуть можливість повторно проголосувати за законопроекти, якими передбачено збільшення фінансування армії та оренду української газотранспортної системи іноземними інвесторами.

Уряд повторно вносить до парламенту всі закони, які необхідні країні. Звертаюсь до всіх членів парламенту, незалежно від їх політичного окрасу та бажання виграти на наступних парламентських виборах, прийти в четвер у Верховну Раду і проголосувати за ті закони, які необхідні українській державі,
— зазначив глава Арсеній Яценюк.

Також Прем'єр-міністр пообіцяв підписати постанову про виділення грошей на потреби армії, навіть якщо парламент не проголосує за відповідний закон.

"Я зроблю все, і мене менше всього обходить, що мені потім буде розповідати прокуратура та всі інші, для того, щоб профінансувати армію, солдат, заправити танки. Для того, щоб наші вояки і далі мали можливість захищати країну. Навіть без закону. Варіанту іншого немає. І поставлю свій підпис під такою постановою", - сказав він.

Про гроші сепаратистів

Затриманий мер Стаханова і один з лідерів сепаратистів Юрій Борисов під час допиту розповів, що так званий “референдум ЛНР” відбувся у місті за вказівкою голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та тодішнього голови Луганської ОДА Володимира Пристюка.

Перший раз оголосили про референдум 6 травня на нараді, де були присутні Царьов, Болотов. Отримавши вказівки від Єфремова і Пристюка, може ще когось, було призначено, що 11 число ми маємо провести “референдум”. Нас поставили: готуйте референдум. Відповідно, фінансування відбувалося за їхній рахунок,
- розповів Борисов.

На уточнююче запитання, чи давали Єфремов і Пристюк гроші на так званий "референдум", мер Стаханова відповів: “Так”.