Справи ЄРДР гепрокурор України зареєстрував особисто, про це він заявив у відео, яке опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Ми знайшли обґрунтування, – радник Зеленського про звільнення Луценка

Луценко пояснив, що мова йде про про заяви представників України в контактній групі в Мінську і людей з "владних кабінетів".

Сьогодні я особисто зареєстрував у ЄРДР резонансну справу. За фактом підготовки до фінансування тероризму... Це для тих, хто вважає, що можна відновити торговельні відносини з терористичними організаціями, які захопили українське майно... Ще одна справа за фактом підготовки до перешкоджання діяльності ВСУ та інших формувань. І ще одна справа за фактом державної зради...Це фактові справи
– заявив генпрокурор.

Також генпрокурор звернувся до «реваншистів та капитулянтів», нагадавши, що "закон один для всіх".

За словами гепрокурора, пропозицію представників в контактній групі заборонити вогонь у бік противника викликає "обурення". Окрім того, він зазначив, що з "подивом дізнався про втрату контролю над терористичними угрупуваннями".

"Я зробив так, як рекомендував президент. Подивився на фото двох синів... і зробив так, як повинен вчинити генеральний прокурор", – сказав він.

Читайте також: Зеленського просять скликати РНБО через "дивні заяви" у Мінську

Про які заяви говорить Луценко?

Скасування економічної блокади Донбасу.

Після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську 5 червня представник України Леонід Кучма заявив про можливе скасування економічної блокади тимчасово окупованих територій. Він також запропонував провести аудит "націоналізованих" бойовиками підприємств.

Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік зазначив, що це питання підняли ватажки бойовиків та підтримала Росія. При цьому речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель наголосила, що такі домовленості мають відбуватися виключно "у форматі двостороннього руху". Так, зняти економічну блокаду з окупованої частини Донбасу можуть лише після скасування рубльової зони і псевдонаціоналізації, яку провели проросійські бойовики.

Не стріляти у відповідь.

Леонід Кучма заявив про необхідність зазначити в нових домовленостях щодо "режиму тиші" на Донбасі норму "не стріляти у відповідь". Він також говорив про необхідність запровадити заборону на обстріл громадських об’єктів – шкіл та дитячих садків. Озвучені пропозиції група повинна розробити до 19 червня.

Кучма пояснив, що пропозиція на обстріли ворога не відповідати стосується тільки тих випадків, коли позиції ворога розташовані на території населених пунктів.

Читайте також: "Не стріляти у відповідь": як на заяву Кучми відреагували військові

"Росія втратила контроль над найманцями".

Таку заяву заяву щодо Росії зробив президент України Володимир Зеленський, реагуючи на артилерійські обстріли поблизу Новолуганського на Донеччині та інших населених пунктів у ніч проти 7 червня. Внаслідок нападу загинули 2 українських бійців, ще 8 отримали поранення.

Кричуще порушення мінських угод – застосування артилерії – свідчить, щонайменше, про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами,
– написав Зеленський на своїй сторінці у Facebook.

Саме ці слова глави держави викликили неоднозначну ракцію в українців, зокрема – і в глави ГПУ Юрія Луценка.
Зазначимо, що під час своєї інавгураційної промови Володимир Зеленський закликав піти у відставку голову СБУ Василя Грицака, міністра оборони Степана Полторака та генпрокурора Юрія Луценка. Грицак та Полторак за "порадою" гаранта написали заяву про відставку, проте Рада таке рішення не підтримала. А от Луценко у відставку йти не збирається, принаймні до результатів парламентських виборів. І заявив, що, відповідно до закону, він перед новоспеченим президентом не має писати заяву про звільнення. Крім того, за його словами, існують інші обставини, а саме спроба реваншу з боку "діячів минулого".

Читайте також: Скільки обіцянок виконав Юрій Луценко: абсурдні цифри

Генеральним прокурором України Луценко став у травні 2016 року. На посаді він обіцяв позбавити відомство від корупції, натомість ЗМІ публікували скандальну інформацію про те, що його родина живе у шикарному особняку площею 859 кв. м (який, до речі, оформлений на батька його дружини Ірини Луценко). Такий елітний будинок не придбаєш за скромну зарплатню генпрокурора. Окрім того, його син Олександр здає в оренду квартири в центрі Києва, які нібито належали колишній співробітниці матері Луценка, а потім нардепу Глібу Загорію.

Які помилки зробив Луценко на посаді генпрокурора: дивіться відео

Не менш скандальним було весілля Олександра Луценка, яке обслуговували службові автомобілі ГПУ. Це ж стосується новорічного відпочинку всієї родини на Сейшелах.

До провалів на посаді Луценка можна зарахувати і публічне цькування НАБУ, а також затягування розслідувань, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Україна за майже 3 роки не побачила жодної завершеної гучної справи ні щодо розстрілів учасників Євромайдану, ні щодо вбивств громадських активістів. Це ж стосується проваджень, порушених проти топ-корупціонерів країни.

Луценка вважали абсолютно неефективним генпрокурором (зокрема, він не має юридичної освіти), але зручною людиною для тодішнього президента Порошенка. На початку 2018-го в інтерв'ю виданню Deutsche Welle він сам зізнався, що є політично призначеним генпрокурором.

Востаннє Луценко збирався йти у відставку у листопаді 2018 року у зв'язку зі смерю херсонської активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою. Проте так і не пішов.

Топ-факти про Юрія Луценка на посаді генпрокурора – читайте у матеріалі 24 каналу.