Про це повідомляє "Громадське".

Читайте також: В Україні створили онлайн-карту переходів УПЦ Московського патріархату під юрисдикцію ПЦУ

Відомо, що Синод Грузинської православної церкви засідав у четвер, 27 грудня.

Тож після його закінчення архієпископ Цілканської та Душетської єпархії Зосім зазначив, що церква поки що утрималася від ухвалення офіційного рішення щодо створення автокефальної церкви в Україні до публікації постанови Вселенського патріарха. Проте, за його словами, церква збирається підтримає автокефалію.

У січні буде опубліковано постанову Вселенського патріарха та наше рішення ухвалить рішення після. Зараз ми утрималися. Грузинська церква підтримає автокефалію Української православної церкви,
— зазначив архієпископ Цілканської та Душетської єпархії Зосім.

Як створювали Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, сваященнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.