Щоб не купувати багато електрообігрівачів, які споживають багато електроенергії, можна скористатися електроковдрою. Як правильно її обрати та що варто знати про неї – розповідає Дім 24.
До теми Може стикнутися кожен: найпоширеніші проблеми з опаленням та як їх виправити самотужки
Що таке електроковдра та у чому її особливість
Сучасні електричні ковдри – це справжній винахід, який рятує під час відсутності опалення. Загалом, електроковдра – це тканинна ковдра з вбудованими електричними нагрівальними елементами. Вона вмикається у розетку, електричний струп проходить через дроти й нагріває тканину.
Деякі виробники стверджують, що електроковдра не лише зігріває, а й має інші корисні для здоров'я функції. Так, вона покращує циркуляцію крові, знімає напругу у м'язах і допомагає боротися з ревматичними болями.
Як обрати електроковдру / Фото Freepik
Як швидко нагріти приміщення з невеликим споживанням електроенергії? Це можливо з інверторним кондиціонером Bosch Climate 4000i. Він забезпечить тепло взимку і створить прохолоду влітку. А ще кондиціонер має сучасну технологію фільтрації та іонізацію: очистить повітря від неприємного запаху, вірусів, грибків та алергенів.
Як обрати електроковдру
Нині виробники пропонують різні електроковдри, і в асортименті можна легко загубитися. Так, експерти поділилися головними порадами, які допоможуть вибрати ідеальну для себе модель.
По-перше, електроковдра повинна мати кілька режимів нагрівання, адже це потрібно для того, щоб обрати комфортну для себе температуру. По-друге – пристрій повинен мати функцію автовимкнення. Експерти наголошують, що це не лише питання власної безпеки, а й економії електроенергії.
По-третє, варто звернути увагу на те, скільки зон обігріву має ковдра. Так, якщо одна зона перестане працювати, то інша частина ковдри виконуватиме функцію та забезпечуватиме теплом.
Водночас потрібно знати й правила безпечного користування ковдрою. Тому експерти назвали кілька правил експлуатації:
- Електроковдру не можна складати як подушку, коли вона увімкнена у розетку. Також не треба нею гратися чи з головою ховатися у ковдру.
- Зверніть увагу, чи можна прати вашу електроковдру у пральній машинці. Більшість моделей мають таку функцію, але у деяких випадках доведеться обійтися лише сухим чищенням.
- Ковдру не можна лишати увімкненою тривалий час.
- На електроковдру не можна розкладати важкі книжки чи виливати напої. Це може пошкодити обігрівачі й з часом вони втратять термоефект. Також не можна класти на ковдру ноутбук.
- Блок живлення ковдри має бути неушкодженим. На нього також не можна класти важкі предмети.