Авторитетні міжнародні видання з посиланням на власні джерела констатували, що немає консенсусу між країнами НАТО щодо нового генсека. Тому й на посаді може залишитись Столтенберг, який координує роботу Альянсу від 2014 року.

Дивіться також НАТО дасть бій і він буде в повітрі: як найбільші в історії навчання шокують Росію та Китай

Столтенберг не хоче, а Воллес – може

У столиці Литви, Вільнюсі, 11 та 12 липня відбуватиметься саміт країн Блоку – на ньому і буде розв'язано це питання. Зазначимо, що термін перебування на посаді Столтенберга закінчувався ще у 2022 році, але йому дозволили залишитись через початок широкомасштабної російсько-української війни.

Байден (президент США – 24 Канал) чітко дав зрозуміти Столтенбергу, що він буде радий, коли той буде на посаді якомога довший час – особливо з огляду на те, що війні Росії проти України не видно кінця та є труднощі з вступом Швеції до Альянсу,
– написали у виданні The Washington Post.

Окрім того, там зацитували слова самого Столтенберга, який, схоже, не дуже має бажання продовжувати роботу як генсек НАТО: "Я знову і знову заявляю, що не прагну продовження. У мене немає інших планів, окрім як завершити свою роботу, коли мій термін на посаді закінчиться цієї осені".

Дискусія триває

  • Певні представники НАТО наполягають, що Альянс має очолити або жінка, або хтось з однієї з країн Східної Європи з огляду на російсько-українську війну.
  • Разом з тим у Франції неодноразово наполягали на тому, що координувати роботу Блоку має представник однієї з країн Європейського Союзу.
  • Також очільниця місії України при НАТО Наталія Галібаренко говорила про те, що кандидатура Воллеса вигідна для України, оскільки британський міністр за нашу державу.