Про це в ефірі 24 Каналу повідомила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.
За словами Ткаченка, причина в послабленні зв'язків всередині сімей трудових мігрантів – це рідкісна можливість побачитися. Мігранти за кордоном працюють понаднормово і часто без вихідних. Крім того, дорога додому для них залишається дорогим задоволенням.
"Дуже дорого коштує сама дорога. Тобто люди можуть не бачитися роками. І звичайно, що це в кінцевому підсумку так чи інакше таки перетворюється в дистанційний шлюб і зв'язки, звичайно, слабшають", – заявила експерт.
За словами Ткаченка, батьки, що працюють, починають відчувати провину перед дітьми, що накладає певний відбиток на поведінку людей.
До психологічних проблем призводить також перебування в середовищі забезпечених громадян в позиції заробітчанина, який отримує менші гроші, але в той же час важко працює.
"Коли ти живеш довгий час в багатій країні і повинен дуже важко працювати, дуже важко заробляти свої гроші, і розумієш, що тобі платять набагато менше, ніж місцевим жителям... то, звичайно, це призводить до певних психологічних проблем. Я вже не кажу про те, що цей напружений режим роботи, дуже мало відпочинку, і всіляко люди намагаються заощадити на всьому: на харчуванні, на проживанні, тобто дуже часто вони живуть, м'яко кажучи, в не зовсім комфортних умовах. По суті, це щось на зразок гуртожитку, в переповнених кімнатах без належної навіть санітарії", – розповіла співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.