Чоловік лише півроку тому повернувся з війни. Фінансист за освітою на фронті почав писати і після демобілізації заснував власне видавництво. Зараз він спеціалізується на військових мемуарах.
Він один ветеранів, які отримали від держави гроші на відкриття бізнесу. І хоча гранту вистачило лише на половину тиражу однієї книги, Марко залишився вдячним.
Його колега з АТО Ілля Шполянський приїхав до столиці презентувати свій бізнес-проект. Після фронту він теж не захотів працювати на когось. І разом з побратимами теж виграв грант.
Наш проект – це перший проект, який був підтриманий міжнародним фондом "Відродження" на 125 тисяч гривень,
– розповів голова Миколаївської філії ГО "Українська асоціація інвалідів АТО" Ілля Шполянський.
На ці гроші відкрили кілька майстерень, де демобілізовані солдати роблять душові кабінки. Польові, для АТО.
Читайте також: Стало відомо, скільки українців отримали статус учасників бойових дій
Колишніх АТОшнків, які отримали допомогу від держави на відкриття власного бізнесу в Україні 2 тисячі. Тих, хто виграв індивідуальні гранти ніхто не рахував. Більшість вояків, повернувшись з війни, вирішують змінити професію.
Більшість роблять це самостійно. За два роки війни держава працевлаштувала лише 8 тисяч ветеранів. Це лише кожен п'ятий з тих, що звернулися до центрів зайнятості. Статистика виглядає ще гіршою, якщо згадати, що учасників бойових дій уже чверть мільйона.
Відомо, що служба зайнятості – це не єдиний орган, який допомагає бійцям з працевлаштуванням. У державної служби у справах інвалідів АТО є свій проект з перекваліфікації. Під нього виділили 27 мільйонів.
З кінця серпня колишніх АТОшників включать у п'ятивідсоткову квоту пільговиків, для яких підприємства зобов'язані резервувати робочі місця. Кількість працевлаштованих зросте майже наполовину, обіцяють чиновники. Однак, якісних робочий місць це не гарантує.
Видавець Марко час від часу переглядає вакансії у центрі зайнятості заради цікавості. Гідної роботи він там поки не бачить, загалом це робітничі професії, які не потребують спеціальних навичок.