Наприкінці 2024 року ЗМІ повідомляли, що угода про припинення вогню між Тель-Авівом та Газою готова на 90 відсотків. Очікувалося, що вона включатиме також обмін полоненими та участь міжнародних посередників: США, Катару та Єгипту, передає 24 Канал із посилання на CNN.
Дивіться також США накладають санкції проти посадовців МКС: як це вплине на арешт Путіна
Про що домовилися ХАМАС та Ізраїль
15 січня сторони конфлікту підтвердили, що пішли на угоду, яка призупинить бойові дії у Секторі Гази та призведе до поетапного звільнення заручників і палестинських в’язнів.
Дана угода передбачає три етапи, перший з яких триватиме 42 дні. Це стане першим припиненням вогню за понад рік ізраїльської операції в Секторі Гази.
Основні пункти:
- На першому етапі буде звільнено 33 заручників, утримуваних ХАМАС та його союзниками з 7 жовтня, – жінок, дітей, чоловіків старше 50 років і поранених. Ізраїль в обмін на це звільнить "багато сотень" палестинських в'язнів, зокрема палестинців, засуджених за вбивство ізраїльтян.
- Палестинським цивільним особам у Газі буде дозволено вільно повертатися на північ анклава. Там будуть запроваджені "механічні заходи безпеки";
- Ізраїльська армія почне відступати з населених пунктів під час першого етапу, але залишиться вздовж кордону Гази та Єгипту, відомого як Філадельфійський коридор. Тель-Авів також збереже буферну зону всередині Гази вздовж кордону з Ізраїлем.
- Переговори щодо досягнення другої та третьої фаз угоди про припинення вогню, яка має на меті припинити війну, розпочнуться на 16-й день виконання угоди. Припинення вогню не гарантовано триватиме після першого етапу угоди.
З'явилася реакція Трампа щодо укладеної угоди. У своїй соцмережі президент заявив, що ізраїльські заручники будуть звільнені найближчим часом.
Трамп прокоментував угоду між ХАМАС і Тель-Авівом / Скриншот
До слова, на початку грудня Дональд Трамп закликав ХАМАС звільнити ізраїльських заручників до 20 січня 2025 року, інакше обіцяв терористам влаштувати "пекло".