Водночас у Польщі ухвалили резолюцію, за якою Варшава гарантує вільну та безпечну участь лідерів Ізраїлю в урочистих заходах в Освенцимі. Політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко сказав 24 Каналу, який вплив на потенційний арешт Владіміра Путіна матимуть ці події.
Варте уваги У Кремлі панують похмурі настрої, еліти дедалі більше хочуть припинення війни
Кейс Нетаньягу спрацював проти МКС
Фактор Нетаньяху зараз чітко пропрацьовує промосковську лінію. Зараз у 124 країн, окрім України, є привід, щоб послатися на кейс Нетаньяху щодо потенційного арешту Владіміра Путіна.
На думку політолога, Міжнародний кримінальний суд дійсно схибив у темі Нетаньяху, проте це не означає, що треба повністю знецінювати величезну роботу, яку здійснює Офіс Генерального прокурора разом з МКС щодо фіксації злочинів росіян в Україні.
До слова, Офіс Генпрокурора зареєстрував понад 152 тисячі воєнних злочинів росіян і відкрив кримінальні провадження.
МКС почав гальмувати, що абсолютно недоречно, адже зло має бути покаране. У цій ситуації очевидно, що треба актуалізовувати тему ордера,
– зазначив Чаленко.
До речі, дивно, що МКС не видає ордер Путіну щодо атак на українську енергетику протягом 2022 – 2023 років. Адже відповідні ордери були видані на арешт високопоставлених російських військових. Зокрема, командувача дальньої авіації повітряно-космічних сил Росії Сєргєя Кобилаша та командувача Чорноморського флоту Росії Віктора Соколова. Російський диктатор має звинувачення виключно за викрадення українських дітей.