Угода передбачає припинення бойових дій з "Хезболлою" протягом 60 днів. Домовленість починає діяти з десятої ранку 27 листопада. 24 Канал зібрав усе, що відомо на цю мить.

Дивіться також Армія оборони Ізраїлю знайшла у бойовиків "Хезболли" російські ПТРК

Угоду уклали за посередництва США.

The Times of Israel написав, що в неї входять такі пункти:

  • ЦАХАЛ відійде з Лівану до міжнародного кордону. На залишену територію увійдуть ліванські війська та спостерігачі ООН;
  • "Хезболла" припинить свою збройну присутність на південь від річки Літані;
  • ліванські цивільні зможуть повернутися до своїх домівок;
  • уряд Лівану зобов'язується контролювати всі закупівлі та виробництво зброї в країні, щоб нічого не потрапило до "Хезболли";
  • міжнародний орган з нагляду за виконанням угоди очолять США.

Утім, Ізраїль хотів залишити за собою можливість вільно діяти, якщо "Хезболла" порушить угоду. США нібито дали згоду на це.

Reuters указав, що угода складається з п'яти сторінок і включає 13 розділів. Але текст не був опублікований.

Це угода про безпеку, тимчасова угода про припинення вогню, а не політична угода, така як постійна мирна угода, угода про кордон або нормалізація,
цитує CNN ізраїльські джерела.

Тому Нетаньягу віддав перевагу тому, щоб її розглядали лише в кабінеті безпеки, тобто меншим колом осіб. Перед тим прем'єр зустрівся зі своєю партією "Лікуд", щоб заручитися підтримкою.

Ультраправий міністр національної безпеки Ітамар Бен Гвір заявив, що угода стане історичною помилкою. А біля військового штабу зібралися протестувальники, які закликали Нетаньягу схаменутися. Вони переконані, що домовленість принесе "нове сьоме жовтня" (день, коли напав ХАМАС). І назвали її капітуляцією перед терористами.

Цікаво, що під час голосування за угоду Ізраїль обстріляв Бейрут 20 разів протягом усього двох хвилин.

Телепромову показали після успішного голосування. Вона була записана заздалегідь.

Громадяни Ізраїлю, я обіцяв вам перемогу – і ми доб'ємося перемоги. Ми завершимо ліквідацію ХАМАС, ми повернемо всіх наших заручників, ми гарантуємо, що Газа більше не буде становити загрозу для Ізраїлю, і ми повернемо жителів півночі,
– заявив Нетаньягу.

По-перше, він закликав "зосередитися на іранській загрозі", мовляв, саме Іран підтримує "Хезболлу". По-друге, угода покликана "дати нашим силам перепочинок і поповнити запаси". По-третє, Ізраїль сподівається таким чином вирішити питання з ХАМАС.

"ХАМАС розраховував, що "Хезболла" воюватиме на його боці. Коли "Хезболла" виключена, ХАМАС залишився сам по собі. Ми посилимо наш тиск на ХАМАС, і це допоможе звільнити заручників", – упевнений лідер Ізраїлю.

За словами прем'єра, тривалість припинення вогню "залежить від того, що станеться в Лівані". Тобто якщо "Хезболла" переозброїться, прокопає тунелі, запустить ракети чи відновить свою інфраструктуру поблизу ізраїльського кордону, ЦАХАЛ відновить удари.

Відповідно до опитування на ізраїльському телеканалі 12, за припинення вогню виступили 37% ізраїльтян, 32% були проти, 31% не визначилися. Щодо того, хто переміг у конфлікті, 20% ізраїльтян сказали, що їхня країна, 19% – що Ізраїль програв, 50% вважають, що ніхто не виграв, а 11% не визначилися.

Утім, соціологи кажуть, що таке перемир'я не вплине на сильні позиції Нетаньягу.

Ентоні Блінкен вважає, що "зараз у нас є можливість досягти того, чого не було досі, а саме ефективного виконання резолюції 1701 Ради Безпеки ООН", датованої 2006 роком. Він переконаний, що ця домовленість між Ізраїлем і "Хезболлою" може наблизити мирну угоду з ХАМАС. Щодо можливості Тель-Авіва мати розв'язані руки у випадку загроз, американський чиновник відповів: "Ізраїль завжди матиме право мати справу з викликами чи загрозами своїй безпеці".

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер назвав угоду хорошою для Ізраїлю та всього регіону.

Також чекають на звернення Байдена.