Мовою зулу "джабулані" означає - святкувати, радіти. Усі добре пам’ятають як тішився Клінт Демпсі, коли неслухняна сфера втікала від голкіпера "трьох левів" Роберта Гріна. Чи усмішку Кріштіану Роналду після шостого м’яча у ворота збірної КНДР. Може саме цей підтекст вкладали у назву "джабулані" його творці.
М’яч із покращеними аеродинамічними властивостями - саме це головна фішка нової сфери, але схоже із цим розробники трохи переборщили. А може це сам футбол не встигає із своїм розвитком за черговими ноу-хау, або ж це така доля у офіційних м’ячів, адже і німецькому Teamgeist у 2006-му дісталось добряче.
Так чи інакше вже за три тижні про головного антигероя Чемпіонату Світу у ПАР почнуть забувати і зрештою він кане у лету, поступившись новому об’єкту критики - дванадцятому офіційному м’ячу Мундіалю, за яким 22 дорослих чоловіків ганятимуть вже на полях Бразилії.
1 хв
Jabulani - одинадцятий офіційний м’яч Чемпіонату Світу з футболу
Знущання над голкіперами, позор світового футболу, підробка. Цим м’ячем не інакше як хтось керує. Зливу негативних відгуків отримало чергове творіння "Адідас" - одинадцятий офіційний м’яч Чемпіонату Світу з футболу - добре відомий як "Джабулані".