Зауважимо, що міністерство розвитку громад і територій планують об'єднати з Мінінфраструктури, очільника якого хочуть підвищити до віцепрем'єра. Своєю чергою, призначення Чернишова на посаду голови НАК "Нафтогаз України" мало статися до кінця цього тижня.
Цікаво Кадрові зміни: постанову про звільнення одного з міністрів зареєстрували у Верховній Раді
Чернишова призначили головою "Нафтогазу"
Кабінет Міністрів під час засідання 3 листопада призначив ексміністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова головою правління НАК "Нафтогаз України". Цього ж дня Верховна Рада підтримала його відставку з попередньої посади. За звільнення Чернишова проголосували 279 нардепів.
За інформацією ZN.UA, заступник голови НАЗК Андрій Вишневський розповів, що законне призначення Чернишова на посаду голови "Нафтогазу" можливе лише у разі внесення змін до статуту компанії.
Згідно із законом про запобігання корупції, людям, які припинили діяльність виконання функцій держави протягом року, заборонено укладати трудові договори з юридичними особами приватного права. Тож наразі призначення будь-якого члена Кабміну на будь-яку посаду в компанії буде незаконним.
Наше застереження лежить виключно у юридичній, а не політичній площині. Воно не стосується персонально пана Чернишова, і спрямоване лише на те, щоб політичне рішення реалізовувалось виключно в законний спосіб,
– зауважив Вишневський.
Про звільнення попереднього очільника "Нафтогазу" Юрія Вітренка оголосили 1 листопада. Його призначили на цю посаду 28 квітня 2021 року після звільнення Андрія Коболєва. Через рік уряд перепризначив Вітренка ще на один рік.
Згідно з процедурою, Вітренка повинна звільнити Наглядова рада "Нафтогазу". Наразі її функції виконує Кабінет Міністрів, тому саме він ухвалюватиме відповідне рішення.
Раніше – Верховна Рада призначила нового омбудсмена: відео