Бонжур! Скажу чесно, ще до подорожі трохи скептично ставилась до Франції і французів загалом. Але все змінилось, коли лише за день перебування у Ніцці та Каннах мені надцять разів сказали «Бонжур!» зовсім незнайомі люди. Приємно.


Зірки та люди. В Інтернеті почитала – площа Канн майже 20 квадратних кілометрів. Заслуговує на увагу «старе місто», але усі дійства відбуваються на відомій Набережній Круазет. Тут можна зустріти будь-кого: від Вудді Алена до вуличних музикантів, від Кейт Бланшет до торговців парасольками та сонцезахисними окулярами.



Набережна Круазет. Тому, набережна заслуговує уваги та окремий абзац. Уздовж Середземного моря розташовані різноманітні пляжні клуби, де можна відпочити як вдень, так і вночі. Ближче до Палацу Фестивалів, де відбуваються усі кінопрем’єри, - яхти на будь-який смак і гаманець.
Та протилежна сторона Круазет, більше цікава туристам, адже там, окрім бутіків найвідоміших марок, розташовані готелі, де зазвичай і зупиняються зірки кінофестивалю. Наприклад, в готелі «Carlton» живе голова цьогорічного фестивалю – режисер Тім Бартон, а в поруч у «Majestic» поселився його улюблений актор Джонні Депп, який приїхав з дружиною Ванессою Параді.


Ціни. Ціни на час проведення фестивалю зростають у 5-10 разів. Але туристів цим не злякати. Напевно, знайти корінного «канновчанина» дуже важко. Адже для них – це час грошей. Вони готові здавати в оренду яхти, машини і власні квартири.

Забронювати готель вже за місяць до події дуже складно. Наприклад, в одному з готелів, номер коштує 38 тисяч євро. Та коли ця вся кінофеєрія закінчиться, тут же можна буде переночувати всього за 200-300 євро.

Ставлення. Відрізнити у Каннах туристів від причетних до кіноподії людей можна хіба за бейджем. А зірок від преси – за кількістю охорони. До речі, про охорону та обслуговуючий персонал.

З нами вітаються-прощаються, вибачаються за те, що просять нас пред’явити документи, що перевіряють металошукачем. Побачивши таке ставлення одразу згадала, як на одній з подій у Києві почула від охорони «Журналісти відійдіть, нехай люди пройдуть!»:) А тут ставлення до людей однакове. І це не може не захоплювати.

Ресторани. У Каннах дуже багато кафе та вишуканих ресторанів, але черги в них все одно є. Кумедно виглядають столики, які стоять поза літньої тераси, прямісінько на тротуарі. Але відвідувачам на це байдуже.
День і ніч. Цілодобово у Каннах натовпи людей. Тому якщо маєте велике бажання зустріти зірку, варто йди до головної Червоної доріжки, адже серед туристів можна випадково не впізнати Ліндсі Лохан чи Бенісіо дель Торо. Звичайно, якщо раніше за вас їх не побачили десяток папараці.

Найцікавіше, що у Каннах вечірнього дрес-коду дотримуються усі, навіть представники ЗМІ. Це настільки дивовижно і гарно! Ніколи ще не була на події в Україні, коли усі(!) дотримались правил заходу. Тут все інакше, бо кожен знає, що його просто не пропустять, і ніякі зв’язки не допоможуть.


Далі буде.

Фото: автора,
Т. Данілової
https://www.spletnik.ru
www.zimbio.com/