Конструкція, яку місцеві мешканці назвали місцевим "Стоунхенджем", коштувала бюджету міста 1 мільйон 482 тисячі 680 гривень. Її проєкт став переможцем у конкурсі "Бюджет участі".
Дивіться також "Я не шкодую": автор скандального "харківського Стоунхенджу" заявив, що об'єкт не закінчили
За словами автора "Стоухненджу" Євгена Кулика, роботи над об'єктом не було завершено, оскільки їх треба було виконувати лише у теплий час.
Штучно зістарені блоки вивезли з пустиря
- 4 січня у районі ХТЗ за будинками на вулиці Бібліка, 2 та 2А у Харкові працювала спецтехніка.
- Комунальники за допомогою підйомного крана демонтували бетонні блоки та склали їх у вантажівку, після чого вивезли у невідомому напрямку.
- Місцеві мешканці кажуть, що відтепер на місці "Стоунхенджу" – знову пустир.
Дивіться відео демонтажу інсталяції "Скіфська спадщина" у Харкові:
Втрата туристичних надій
Згідно з задумами авторів проєкту, "Скіфська спадщина" мала стати частиною туристичного маршруту у Харкові. Вони розраховували, що подивитися на "Стоунхендж" захочуть не менше ніж 500 тисяч людей на рік. Для цього на пустирі з бетонних блоків виклали конструкцію, яка нагадує Стоунхендж. Блоки зробити старим за допомогою сучасних технологій, а біля них встановили кілька кам'яних баб. Втім, у міській раді Харкова старання авторів не оцінили.
Мер Ігор Терехов зазначив, що у місті "немає місця такому "біблікському Стоунхенджу". Директор департаменту з питань інформації й зв'язків з громадськістю міськради Харкова Юрій Сидоренко пообіцяв, що у такому вигляді роботу не приймуть, однак пам'ятку демонтували.