"Адже коли ми проводили соціологічні дослідження, то найбільше запам'яталися дружелюбність, толерантність, ввічливість, вихованість, оптимізм українців. А що найбільше не запам'яталося: міліція, чиновники, дороги і все на світі. Умовно кажучи, влада точно не пройшла випробування і, все що вона планувала, зробила не правильно, з рівністю до навпаки: будувала стадіони не там, де потрібно було будувати, аеропорти – не такі, як потрібно було будувати, я вже не кажу про завищені кошториси, суми й так далі, бо не хочу політизувати усю цю історію", – вважає Томенко.
Проте, на його думку, українці і суспільство точно пройшли випробування, бо люди зарядилися тим, що вони повинні показати себе кращими, аніж вони є насправді.
Він також каже, що завжди згадує Миколу Костомарова, який казав, що за часів Київської Русі у Києві усі себе почували впевнено й спокійно, адже було дуже демократичне і толерантне ставлення до представників як Сходу, так і Заходу, як до представників однієї віри, так і до іншої.
Якщо приїхали шведи, наводить приклад депутат, то їм варто було б показати якісь елементи українсько-шведських відносин, тоді як англійців потрібно було не лякати Донецьком, а запрошувати, бо "засновник Донецька – Джон Джеймс Юз – із Великобританії, він валлієць, саме він створив місто, яке називалося Юзівка".
"Потрібно робити висновки із помилок: події такого рівня, коли використовуються бюджетні кошти, повинні, очевидно, давати більший позитив і результат, аніж дало Євро-2012", –підсумував Томенко.