Департамент кіберполіції оголосив, що у понеділок, 8 квітня, операція "Пірати" стартувала по всій країні. При цьому протягом 2019 року кіберполіція вже припинила діяльність 100 піратських онлайн-кінотеатрів. Їхні адміністратори перебували у Львівській та Закарпатській областях, а також у Києві.

Читайте також: 9 років за крадіжку з військової частини: суд виніс вирок "солдату-хакеру"

У поліції пояснили, що пірати не зацікавлені надавати людям безкоштовно фільми та музику. Основна їх мета – заробіток на рекламі. А стартувати такий заробіток може від 500 доларів на місяць з одного сайту. І жодних гарантій, що той чи інший сайт не завдасть біди комп'ютерам користувачів через шкідливі програми.

Кіберполіція
Протягом 2019 року кіберполіція закрила близько 100 піратських онлайн-кінотеатрів

За словами начальника департаменту Сергія Демедюка, кіберполіція активно займається і захистом інтелектуальної власності, і протидією поширенню протиправного контенту, і захистом прав правовласників.

Ми повинні навчитися поважати інтелектуальну працю. Культура оплати авторського відео та аудіо онлайн має розвиватися в Україні,
– наголосив Демидюк.

Щоб ефективно протидіяти піратству в Україні поліція співпрацює з лідерами медіа-індустрії ("Старлайт Медіа", "Медіа Група Україна", "Телерадіокомпанія "Студія 1+1", "Discovery Networks" тощо) та громадськістю (Асоціація музичної індустрії України та "Українська антипіратська асоціація", яка представляє в Україні інтереси найбільших світових медіа-корпорацій).

До слова, у січні 2019 року 24 канал писав, що кіберполіція закрила низку піратських онлайн-кінотеатрів на Сумщині та Рівненщині. За злочини такого типу порушникам закону загрожує до 6 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.