Про це в коментарі 24 Каналу заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він припустив, що мовиться про сервери та комп'ютери.
Дивіться також Нова "вісь зла" – Москва – Тегеран – Пекін: як союз США та Європи врятує від великої війни
"У них же немає певних розробок, тобто, яка кіберзброя в Росії... кіберзброя Росії завжди була – це вплив і поширення фейків, психологічні операції за допомогою наявних мереж, які розробили не вони. Тобто, в них немає", – заявив він.
Мусієнко зауважив, що росіян завжди звинувачують в тому, що вони поширюють фейки в соцмережах.
"У тому, що вони створювали фейкові акаунти. У тому, що вони грають завжди на розбіжностях, антагонізмі й намагаються поширювати певний неспокій в суспільствах західних. І багато чого іншого", – розказав керівник Центру військово-правових досліджень.
Він наголосив, що окупанти це роблять, фактично, в програмах і мережах, які створила не Росія.
Яку кіберзброю може поставити Росія Ірану: дивіться відео
Росія не може постачати унікальні розробки
У тому то й питання, що вони не можуть нічого такого постачати унікального насправді, окрім навчання можливого. Тих же іранських фахівців в тому, як проводити ті чи інші операції",
– розповів він.
Олександр Мусієнко припустив, що, ймовірно, тут мовиться про шпигунство чи, безпосередньо, проведення певних кібератак. Утім, на його думку, це не щось таке, до чого не готові на Заході.
"Якраз більш загрозливий, це може робити Китай, який має більше для цього можливостей. А Росія там має обмежені ресурси для цього", – підсумував він.
Співпраця Росії та Ірану: останні новини
- The Wall Street Journal повідомляло, що Іран постачає Росії снаряди та БпЛА в обмін на кібертехнології. Зокрема, засоби для цифрового стеження. Окрім того, Тегеран хоче отримати й іншу техніку від Москви.
- Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан переконаний, що існує негласна домовленість щодо винищувачів. Мовляв, країна-агресорка не постачатиме Тегерану літаки Су-35, а Захід поки що не передаватиме Україні винищувачі F-16.
- За даними української розвідки, росіяни ще мають запаси дронів із тих партій, які Росія отримала наприкінці 2022 року та на початку 2023 року. Та "Шахіди" окупанти не використовують так масово, як раніше. Мовляв, економлять.