Ба більше, Китай, ймовірно, уже розгорнув зброю, здатну вразити бази США в Тихому океані. Про це повідомив головний науковий співробітник аналітичного відділу Розвідувального управління Міноборони США Пол Фрейстрел.

Варте уваги Гіперзвукові ракети "Кинджал": скільки їх у Росії та чи можна їх приборкати

Що відомо про зброю

За його словами, Китай розробляє міжконтинентальну балістичну ракету з гіперзвуковою ковзаючою боєголовкою. Вона випробовується ось уже 9 років, з 2014. А у 2021 році вона показала, що може обігнути земну кулю.

Попри те, що Китай і Росія провели численні успішні випробування гіперзвукової зброї та, ймовірно, розгорнули оперативні системи, Китай випереджає Росію як за допоміжною інфраструктурою, так і за кількістю систем,
– підкреслив Пол Фрейстрел.

Ба більше, за словами Фрейстрела, Китай значно просунувся вперед у розвитку і звичайних, і ядерних гіперзвукових ракетних технологій і можливостей. Вдалося йому це завдяки:

  • інтенсивним цілеспрямованим інвестиціям,
  • розробці,
  • випробуванням,
  • розгортанню.

Як повідомив головний науковий співробітник, Академія аеродинаміки Китаю стверджує, що використовує принаймні три гіперзвукові аеродинамічні труби. Вони здатні працювати на трьох швидкостях, які перевищують швидкість звуку. Мовиться про швидкості у 8, 10 і 12 Махів.

Гіперзвукова зброя Росії

Натомість у Росії, за словами Фрейстрела, є три бойові системи, включаючи зброю морського базування, які розвивають швидкість до 8 Махів. Ба більше, країна-терористка саме подібною зброєю завдавала ударів по Україні.

Однак варто зазначити, що на озброєнні Росії з 2018 року є гіперзвукові ракети "Кинджал", максимальна швидкість яких сягає 10 Махів, тобто приблизно до 12 тисяч кілометрів на годину.

Носієм цієї ракети можуть бути літаки МіГ-31К, здатний нести 1 ракету, та Ту-22М3, здатні нести до 4 ракет. При цьому з першого літака країна-терористка здатна вражати цілі на відстані до 2 тисяч кілометрів, а з другого – 3 тисяч кілометрів.