Про це йдеться у статті впливового американського видання The Washington Post "Агов, Путін, ти бачив, скільки Китай інвестує в Україну?".

Автор статті Семюель Рамані зазначає, що Україна нещодавно стала найбільшим експортером кукурудзи в Китай, випередивши навіть США. При цьому, продовжує автор, збільшення обсягів постачання українських продуктів до Китаю не обмежується лише кукурудзою.

"З моменту російської анексії Криму в 2014 році Україна збільшила обсяги торгівлі сільськогосподарською продукцією з Китаєм на 56 відсотків", — йдеться у статті.

За словами Рамані, так ситуація є парадоксальною, оскільки Китай досі відкрито не засудив агресію Росії стосовно України.

З одного боку, Китай відкрито не засуджує російську агресію в Україні. Він навіть мовчазно заохочує Росію у її антизахідній непокорі, купуючи більше російської нафти і газу, хоча ці покупки компенсуються розширенням енергетичних контрактів з країнами Центральної Азії,
— пише газета.

З іншого боку, зазначає автор, "Китай допомагає утримати на плаву спустошену війною українську економіку інвестиціями й торгівлею". Окрім цього, китайський капітал може сприяти розвитку перспективних галузей в Україні. Втім, наголошує Рамані, будь-яке співробітництво між Китаєм і Україною буде проходити на умовах Пекіну.

"Це означає, що Китай інвестуватиме в економіку, але не буде продавати військову техніку в Україну, оскільки це дратуватиме Росію та зашкодить китайсько-російським газовим контрактам", — наголошує автор статті.

Тим часом підписання контракту між російським "Газпромом" і китайською компанією CNPC на постачання газу газопроводом "Алтай" затягується на невизначений термін — сторони не можуть дійти згоди щодо ціни.