Але ця бульбашка буде зруйнована. Про це 24 каналу розповів президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.

До теми Мешканці Китаю масово бойкотують виплати кредитів за житло: чи призведе це до іпотечної кризи

Проблеми у сфері будівництва

За його словами, сфера будівництва житла не може процвітати за відсутності приватної власності. Тобто в Китаї люди не купують квартиру, а беруть її, умовно кажучи, в оренду у держави на 70 років. У випадку, якщо держава не захоче пролонговувати такі правовідносини – людей просто виселять з їхнього житла.

Це є основою певних соціальних проблем Китаю, зокрема утримання родин, людей похилого віку. "У нас є міф про те, що Китай є розвинутим, але справжній Китай соціально гірше, ніж росія", – зауважив Харитонов.

Він додав, що керівництву країни абсолютно байдуже на людей, а також там процвітає тотальна корупція.

Харитонов розповів про економічну кризу в Китаї: дивіться відео

Вплив компартії Китаю на кризу

Криза у Китаї наростала досить давно. Питання з будівництвом житла й загалом з забудовниками там існує. Це пов'язано з багатьома чинниками, зокрема зі втручанням комуністичної партії в систему,
– пояснив аналітик.

На його думку, неможливо розвивати економіку, коли вона нерозривно пов'язана з інтересами комуністичної партії. У Китаї ж держбюджет фактично є бюджетом компартії. Це може призвести економіку держави до фази стагнації.

Питання в тому, як Китай намагатиметься це врятувати. Наразі в нього є ресурси, щоб прикривати ці дірки, але рано чи пізно це вибухне економічно й будуть серйозні наслідки,
– наголосив Харитонов.

Варте уваги Зміцнення долара США на ринку: яку роль тут відіграє Китай

Економічна ситуація в Китаї: останні новини

  • У США закликають ввести санкції на продаж нафти з росії до Китаю. У проєкті закону республіканці пропонують запровадити штрафні санкції для усіх юридичних осіб, які будуть перевозити або страхувати танкери з російською сировиною, які прямують до Китаю. Йдеться про скраплений газ та нафту.
  • Від початку війни в Україні Китай різко збільшив закупівлю російської нафти, майже подвоївши її імпорт з лютого по червень. Але зараз ці обсяги впали приблизно на 30% нижче своїх максимальних значень, згідно з даними сервісу відстежування вантажів Vortexa.
  • Сполучені Штати оголосили про нові санкції проти китайської напівпровідникової промисловості. Чергова заборона сповільнить розвиток галузі або ж узагалі зупинить його принаймні на деякий час.