Люди звикли, що медуза – це морський мешканець. Але, існують й прісноводні представники цього виду.

До теми про пляжі Кияни рятуються від спеки біля води: на столичних пляжах не пройти

Поганий знак для річки

Їхня поява у Дніпрі означає, річка міліє і заростає. Такі медузи з'являються за нагрівання води вище ніж 25 градусів за Цельсієм.

Прісноводні медузи мають жало, але використовують його, як правило, для лову корму.

У Києві в Дніпрі побачили медуз: відео Єгора Фірсова

Прісноводні медузи

У коментарях до публікації наводять висловлювання вченого про дніпровських медуз, які помічають в річці тільки в спекотні літні дні.

Як пояснив директор Інституту гідробіології, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв в інтерв'ю "Вечірньому Києву", така медуза – дрібна, сягає у розмірі не більше ніж 2 – 3 сантиметрів.

Живе Craspedacusta sowerbii у двох іпостасях: в основному у вигляді маленьких поліпів, а коли температура води перевищує 26 градусів, перетворюється на медузу та розмножується, розповів Афанасьєв.

Коли вперше виявили в Україні

Вперше їх виявили наприкінці 1970-х років біля Трипільської ГЕС, а потім у ставку-охолоджувачі Чорнобильської атомної електростанції.

Те, що про них небагато хто знає, пов'язано з тим, що поліпи живуть в обростаннях, які мало хто вивчає. Оскільки останні декілька років в Україні переважно спекотні літа, ці створіння стали більш помітними, але ніякої загрози вони не несуть,
– зазначив Афанасьєв.

Раніше на сайті 24 каналу писали про те, що така медуза – зовсім не властива екології України. Ймовірніше за все, у Дніпро вона потрапила з чийогось акваріуму.