Очільник Київської ОВА Олексій Кулеба наголосив, що в області може статися повне відключення електроенергії, якщо Росія продовжуватиме ракетні обстріли енергетичної інфраструктури і її не зможуть зберегти завдяки ППО.

До теми Найгірший сценарій – без світла, тепла і води: як Київ збирається пережити зиму

Людей закликають бути готовими

Київська ОВА готується до тривалих відключень світла у столиці та області. Наразі на Київщині є 750 стаціонарних пунктів обігріву. Ці пункти обладнані відповідними генераторами, там є їжа, певні запаси води. Тобто це укриття, які дадуть змогу бути в теплі й безпеці. У ДСНС є також інфраструктура мобільних пунктів обігріву.

Ми, як обласна військова адміністрація, готуємося до будь-якого розвитку подій, зокрема й найскладнішого. Люди також повинні готуватися і розуміти, що в них мають бути запаси їжі та води. Мають бути заряджені мобільні телефони,
– заявив глава ОВА.

Світла може не бути 2 тижні або більше

Ситуація з електроенергією на Київщині залежатиме від того, яких пошкоджень завдадуть окупанти енергетичній інфраструктурі. Тобто в теорії світла може не бути тижнями, або ж менше чи більше.

Якщо будуть пошкодження, які ми зможемо відновити за два тижні, то це свідчитиме про те, що нам два тижні потрібно протриматись. Якщо будуть інші пошкодження, то процес ремонту може зайняти й більше часу або, навпаки, менше. На жаль, у нас такий ворог, що важко передбачити умови ураження. Тобто є реальна загроза, що ми на термін до двох тижнів можемо опинитися без світла. І ми вже готуємося до цього,
– сказав Кулеба.

Частина Києва – без світла й опалення

  • Ввечері 1 листопада у Києві застосували аварійне відключення світла. Декілька районів залишились без електроенергії.
  • Екстрене відключення світла застосували для жителів Оболоні, Виноградаря, Мінського масиву і Куренівки. Світла там не буде до кінця дня.
  • Крім цього, після ракетного обстрілу 31 жовтня у деяких районах міста відсутнє опалення. Мер міста пообіцяв, що його відновлять якнайшвидше.

До теми – що потрібно, щоб відновити українську енергосистему: дивіться відео