Комісія здійснила огляд 3 приміщень Ближніх печер Лаври. Стан, в якому вони перебувають, жахнув представників Мінкульту.
Дивіться також Вперше за 300 років: в Успенському соборі Лаври нарешті залунала українська
Мінкульт провів ревізію печер Лаври
Комісія міністерства культури та інформаційної політики 19 квітня здійснила огляд 3 пам’яток Києво-Печерської лаври, а саме дзвіниці, галереї й входу до Ближніх печер.
За словами Олександра Ткаченка, двері до памʼятки були зачинені, тому комісія була змушена відкрити їх силоміць. Згодом міністр культури опублікував фото, на яких чітко видно, як "похазяйнували" в печерах священники УПЦ МП.
Стан Ближніх печер Лаври, які орендувала УПЦ МП / Фото Олександра Ткаченко
Також Ткаченко наголосив, що орендарі не вживали протипожежних заходів щодо цих приміщень та нагадав, що Києво-Печерська лавра є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Прихильники УПЦ МП невдоволені діями мінкульту
Далі стало відомо, що парафіяни УПЦ МП блокували вхід комісії до одного з приміщень на території Лаври. На місце прибули правоохоронці, які спробували відтіснити натовп та відчинити опечатану будівлю заповідника.
На це відреагував адвокат Паші "Мерседеса" Микита Чекман, розповівши, що він подав дві заяви у поліцію на співробітників заповідника. Чоловік бідкається, що вони та поліція без жодних обґрунтувань заблокували корпуси Лаври.
Адвокат також сказав, що до рішення суду на території Лаври не можна проводити жодних робіт чи перевірок.
Коротко про перипетії у Києво-Печерській лаврі
- Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 29 березня розірвав договір оренди з монастирем УПЦ МП. Церква намагалась оскаржити рішення в суді, а її представники відмовлялися покидати Лавру.
- Декілька днів представники УПЦ МП блокували роботу комісії Мінкульту, яка хотіла провести процес передачі майна заповідника державі. 12 квітня вона все ж почала працювати й зафіксувала пошкодження одного з корпусів.
- Вже 14 квітня міністр культури Олександр Ткаченко призначив нового виконувача обов'язків генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Ним став Максим Остапенко, який раніше очолював заповідник "Хортиця".