Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає УНІАН.

Читайте також: Як Росія анексувала Крим: ретроспектива розгубленості і зради

"Ми не будемо робити нічого, що буде загрожувати або нашій політичній позиції щодо окупованого Криму, або щодо нашої юридичної позиції", – підкреслив очільник українського зовнішньополітичного відомства.

Водночас він зауважив, що відповідно до норм міжнародного права, лише після завершення воєнних дій країни можуть повертати озброєння.

Якщо ви звернетесь до міжнародного права, то тут є відомі гаазькі конвенції, зокрема Гаазька конвенція 1907 року про право ведення війни. Там сказано, що зброя може повертатися після встановлення нормальних відносин, встановлення миру,
– наголосив міністр.

Крім того Клімкін зазначив, якщо Росія буде використовувати сам факт якогось діалогу щодо можливого повернення зброї, причім офіційний Київ не знає, ані якої зброї, ані в якому стані, – це стане для неї політичним і юридичним аргументом.

"Ось цього ми за визначенням не допустимо. Це як приклад того, чому такою важливою є наша політична та юридична позиція", – констатував посадовець.

Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін заявив, що Кремль готовий повернути українську військову техніку з окупованого Криму.

Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко, коментуючи таку заяву російського президента, заявив, що питання про повернення техніки з окупованого Криму буде вирішувати керівництво України.