Представника переговорної групи КНДР додав, що в країні розчаровані тим, що США не поклали нічого на стіл переговорів, повідомляє Yonhap.

Цікаво: Перегони озброєнь: для чого це наддержавам і чи готуватися світові до ядерної війни

Переговори не виправдали наших очікувань, вони зірвалися. Ми дуже незадоволені. Сполучені Штати не відкинули свою стару позицію. Ми дали чітко зрозуміти США, який метод розрахунку потрібен і надали їм достатньо часу, але Штати прийшли на переговори з порожніми руками, і це чудово демонструє, що вони не готові вирішувати питання,
– заявив Гіл.

Представник Північної Кореї пояснив, що КНДР може розпочати переговори з приводу наступної фази денуклеаризації лише у тому випадку, якщо Сполучені Штати "дадуть щиру відповідь на попередні заходи КНДР", такі як запроваджений мораторій на ядерні випробування та запуски міжконтинентальних балістичних ракет.

Він також додав, що подальші переговори між країнами припиняються до кінця 2019 року.

Реакція США на заяву Північної Кореї

Представнця Держдепу Морган Ортагус відзначила, що переговори між країнами були та продуктивними, а сторони висловили багато "креативних ідей".

США та КНДР не подолають спадщина 70 років війни і ворожості на Корейському півострові протягом однієї суботи. Це важкі питання, вони вимагають сильної прихильності від обох країн. У США ця прихильність є,
– заявила Ортагус.

Нагадаємо, що перемовини між Пхеньяном та Вашингтоном зайшли в глухий кут після провалу другого саміту північнокорейського лідера Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа в лютому 2019 року в Ханої.

Тоді підсумкової угоди Трамп та Кім Чен Ин так і не підписали. У червні Трамп зустрівся із Кім Чен Ином у демілітаризованій зоні на кордоні двох Корей. Трамп став першим в історії президентом США, який ступив на територію КНДР.

Однак переговорний процес не вдалося відновити через гнівну реакції КНДР на відмову США скасувати спільні з Південною Кореєю військові навчання.