Протягом першої половини цього року з бюджету міста кошти не виділяли, переконує начальник управління Світлана Зоріна. Півмільйона гривень виділили лише 2 дні тому, втім цих коштів на покриття понад 2-мільйонного боргу не вистачить.

”У 2009 році вже була така ситуація, коли державна охорона вийшла з музею і головне управління разом з директорами музеїв вони ночували в музеях дві доби. Я дуже прошу і не хотілося б, щоб ця ситуація повторилась”, каже начальник ГУ культури і мистецтв КМДА Світлана Зоріна.

На необхідності реформування схеми організації охорони підкреслюють і самі музейники. Кажуть, готові впроваджувати нові мистецькі проекти, що зроблять Київ ще більш туристично привабливим. Та нині у більшості музейних закладів показ унікальних робіт просто неможливий.

“Є ще один проект цікавий, який називається музей одної картини. Це один зал, який ми віддамо, коли створимо тут всі необхідні засоби технічної сигналізації, тому що поки в нас з цим поганенько. Є, але слабенька дуже. В порівнянні особливо з нашим головним музеєм, де там 8 рівнів охорони, і вибачте миша не пробіжить”, каже директор Київського музею Російського мистецтваЮрій Вакуленк.

Шляхом до вирішення проблеми в Управлінні культури називають реструктуризацію боргу, за яким би існуючу заборгованість виплачували не кожні півроку, а щоквартально. Зауважимо, через невисокий рівень охорони і вправність злодіїв, восени минулого року пограбували Андріївську Церкву, а ще раніше в Одеській, Кіровоградській, Чернігівській, Київській, Херсонській областях та в Криму.