За її результатами Лукашенко заявив про збереження суверенітету двох країн у всіх відносинах. Тобто самопроголошений президент Білорусі намагається уникнути передачі суверенітету країни Кремлю.

Читайте також Може бути 2 напрямки, – опозиціонер оцінив ймовірність наступу з Білорусі

Коли більш ймовірний напад з Білорусі

За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни, найбільш "небезпечний сценарій дій нового нападу" ворогів з території Білорусі на початку 2023 року видається менш ймовірним. Такого висновку експерти дійшли, проаналізувавши поточну військову активність Росії в Білорусі.

Видається більш імовірним, що російські війська можуть створювати умови для нового найнебезпечнішого плану дій щодо нападу на Україну з боку Білорусі наприкінці 2023 року, враховуючи нещодавні повідомлення української розвідки про те, що Росія та Білорусь планують провести масштабні навчання (Захід 2023 та Союзний щит 2023), ймовірно, у вересні 2023 року,
– мовиться в повідомленні.

За даними аналітиків:

  • російські війська, які наразі дислокуються в Білорусі, проходять навчальну ротацію та передислокуються для боротьби на Сході України;
  • немає ознак того, що російські сили в Білорусі мають командні та контрольні структури, необхідні для нападу на Україну взимку або навесні 2023 року, про який Україна попереджала наприкінці 2022 року.

В ISW зауважили, що високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом. Саме це й може створювати умови для нападу Росії на Україну з території Білорусі. Хоча, аналітики зазначають, що це не обов'язково і не в найближчі тижні.

Ба більше, російські націоналістичні військові блогери продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з території Білорусі.

Ймовірність наступу з Білорусі

  • Білоруський опозиціонер Павло Латушко розповів, що залякування з боку Лукашенка – це тільки провокації. Проте може бути два напрямки нападу на Україну: зі сторони Гомеля, як наступали 24 лютого 2022 року, або з Бреста для того, щоб відрізати шляхи постачання озброєння із Заходу.
  • 19 січня у Генштабі ЗСУ заявили, що російські окупанти вдарили по прикордонню. Зокрема, вони били по районах населених пунктів Бучки Чернігівської області; Попівка – Сумської; Бударки, Землянки, Гатище, Зелене, Вовчанськ, Тернова, Красне, Кам'янка, Чугунівка, Новомлинськ та Дворічна Харківської області.
  • 16 січня в Білорусі почались спільні з Росією льотні навчання. Наші Повітряні сили заявили, що українські військові готові до навчань та реагуватимуть, якщо будуть загрози.