Станом на початок квітня навіть не було проєкту реконструкції лабораторії. Про це сказав очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу, передає 24 канал.

Важливо Скандал навколо Інституту раку: обурливі схеми, які обходять Prozorro

За словами Степанова, наразі проєкт закінчують, згодом потрібно буде провести експертизи. Лише після цього розпочнуть відповідні роботи.

За розрахунками підприємства, яке здійснюватиме ремонт, ми повинні закінчити у січні – лютому наступного року. Але ставлю завдання, щоб ми закінчили до кінця 2020 року,
– наголосив Степанов.

Що відомо про Національний інститут раку?Це головна лікувальна та науково-дослідна установа України у галузі онкології. Він здійснює контроль за всіма аспектами онкологічних захворювань: профілактика, скринінг, лікування та наукові дослідження

Актуально У Києві жорстоко побили головного лікаря Інституту раку Безносенка: фото, відео

Чому потрібно провести реконструкцію

  • Оснащення молекулярно-генетичною лабораторією Національний інститут раку дозволить проводити довгоочікувані алогенні трансплантації кісткового мозку. Це дуже дорога процедура з великими ризиками для пацієнта, тому її вважають останньою надією на порятунок.
  • Такі операції в Україні наразі не проводять. Адже ми не маємо ні бази донорів, ні стерильних боксів, де має перебувати пацієнт. Не вистачає й обладнання для проведення лабораторних досліджень на сумісність донора і реципієнта тощо.
  • Тому для проведення Алогенної пересадки кісткового мозку українці вимушені їхати за кордон. Згідно з чинним законодавством, держава оплачує такі операції.