Про це в ефірі Національного телемарафону розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат, передає 24 Канал.
До теми У Повітряних силах розповіли, для чого Україні літаки F-16
"Тема підіймалася, затихала, знову підіймалася. Без авіації неможливо побудувати досконалу систему протиповітряної оборони, тому що є винищувальне прикриття повітря, а є зенітно-ракетне. Все повинно працювати у взаємодії. Така велика держава як наша не може обійтися без літаків", – сказав Ігнат.
Союзники мають визначити тип літаків
Про надання літаків можуть оголосити на наступній зустрічі "Рамштайн". Речник Повітряних сил зазначив, що незрозуміло, наскільки реалістичним і швидким буде надання цієї техніки для України.
Навчання пілотів не розпочали. Це почнеться, коли визначать тип літаків. Найголовнішим претендентом на те, що його отримає Україна, є F-16. Він має широкий спектр авіаційного озброєння, що допоможе нам у багатьох цілях, – розповів Ігнат.
Скільки може тривати навчання пілотів для F-16
За інформацією Defense Express, базовий курс навчання на F-16 можуть отримати пілоти, які пройшли шестимісячну підготовку на турбогвинтовому Т-6 та семимісячну на реактивному Т-38 Talon. Крім цього, потрібно приблизно 2 місяці тренувань на AT-38.
Загалом тривалість курсу для F-16 становить 9 місяців. Мовиться про базову підготовку пілотів. Проте курс для українців можуть переглянути та скоротити. Юрій Ігнат розповів, що навіть у такому випадку мова б йшла про 6 місяців.
Україна очікує на літаки: останні новини
- Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра розповів, що його країна розгляне надання винищувачів F-16. За словами Гукстра, Нідерланди не мають жодних обмежень, пов'язаних із передачею літаків.
- Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що через заяву Нідерландів, тема літаків зрушила з мертвої точки.
- В Офісі Президента сподіваються, що наступна зустріч "Рамштайн" буде авіаційною.