Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань, пише "Європейська правда".
Читайте також: В Україні збудують новий аеропорт: відомо, де і коли він з'явиться
Так, підписання угоди про відкрите небо слід очікувати вже у першій половині 2019 року.
Ми зробимо все можливе, щоб вийти на підписання САП (Угоди про спільний авіаційний простір – 24 канал) після набуття чинності Угоди про Brexit в квітні 2019 року,
– сказав він.
Довгань також нагадав, що підписання стане можливим лише після того, як ЄС і Британія підпишуть угоду щодо Brexit, а Іспанія та Британія підпишуть протокол щодо Гібралтару. Тоді ЄС і Україна внесуть відповідні формулювання в угоду про спільний авіапростір. Ці зміни також має бути погоджено з 27 державами-членами.
Слід зазначити, що нині у лоукостерів, наприклад у Ryanair, немає рейсів до Франції, Іспанії та Італії. Це пов’язано з двосторонніми угодами між державами щодо авіаперевезень.
До слова, Ірландський лоукостер Ryanair планує інвестувати в Україну близько 1,5 мільярда євро протягом найближчих декількох років.
Про яку угоду мовиться?Європейський спільний авіаційний простір (САП) – двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносин у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використання повітряного простору. Переговори про САП з Україною завершилися в 2013 році. Угода дозволила би українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі Євросоюзу та України. Разом з тим, підписання угоди неможливо без розв’язання спору між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару, який актуалізувався після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.