У світлі глобальних безпекових викликів Євросоюз розглядає можливість створення посади комісара з питань оборони. Що про це думає Девід Макаллістер, депутат Європарламенту, читайте далі в ексклюзивному матеріалі 24 Каналу, який взяв інтерв'ю в політика.
Дивіться також В Європарламенті закликали до внутрішніх реформ ЄС перед розширенням: що пропонують
Комісар з оборони – нова ініціатива ЄС
Відповідний крок запропонувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Він має на меті скоординувати зусилля західних держав у зміцненні безпеки та оборони.
За словами Девіда Макаллістера, голови комітету закордонних справ Європарламенту, нова посада стане ключовою для зміцнення оборонних спроможностей Альянсу.
Ініціатива також передбачає створення єдиного ринку оборонних товарів та нарощування оборонно-промислового виробництва.
Я вітаю цю ініціативу, адже вона відкриває двері до створення єдиного ринку оборонних товарів та зміцнення нашої оборонної промисловості,
– зазначив Макаллістер.
Європейський оборонний союз не буде існувати в ізоляції, але координуватиметься з НАТО. Голова комітету закордонних справ акцентував на важливості трансатлантичних зв'язків.
За його словами, цей крок дозволить Брюсселю стати більш самостійним у питаннях оборони, не втрачаючи зв'язку з ключовими партнерами.
Вся ця діяльність на рівні ЄС повинна тісно координуватись з НАТО. Йдеться про посилення європейської складової в НАТО. Ми залишимось трансатлантичними, але водночас станемо більш європейськими.
Як додав політик, ведуться розмови про зміцнення європейського компонента в добре відпрацьованих рамках НАТО зі США, Канадою та Британією – тобто тими партнерами, які не входять до ЄС.
Інші новини з Брюсселя
- Макрон ініціював дискусію про можливість введення військ НАТО в Україну, що могло б змінити хід бойових дій. Макаллістер висловив здивування стосовно цієї ініціативи та наголосив на єдиній позиції ЄС щодо підтримки України без прямої участі у війні.
- Водночас, за його словами, на виборах до Європарламенту у червні 2024 року важливо не дати перемогти прихильникам Путіна. У разі успіху прокремлівських рухів є загроза послаблення Європейського Союзу.
- Крім того, Брюссель запроваджує контроль за перевезенням зерна з України, щоб захистити інтереси європейських фермерів від нечесної конкуренції. Про це заявила пані єврокомісар з транспорту Адіна Валеан.