Багатокілометрові черги з машин та пішоходів – звична картина на пропускних пунктах між окупованою та підконтрольною Україні територією.
До України з так званих "молодих республік" люди їдуть у різних справах: купити дешевших та якісніших харчів, відвідати родичів або переоформити документи чи пенсії.
Читайте також: Як шахраї наживаються на самотніх пенсіонерах
Терористи платять пенсіонерам так звану матеріальну допомогу – 2 000 російських рублів (приблизно 700 гривень). Вижити на такі гроші нереально. Тому пенсіонери вимагають грошей від держави, якої два роки тому зреклися.
Безумовно, на окупованих територіях є і ті, хто відділятися не хотів. Такі люди в силу різних причин просто опинилися заручниками ситуації. Проте їм також доводиться проходити крізь пекло лінії розмежування аби просто вижити.
Читайте також: Як живуть люди пліч-о-пліч зі смертю у прифронтовій Мар'їнці
Та кому війна, а кому бізнес. Складною ситуацією скористалися не чисті на руку "ділки", які обіцяють все швидко зробити. Звичайно, не безкоштовно.
Аби перевірити, чи дійсно все так просто за гроші, журналісти 24 Каналу знайшли відповідні оголошення в інтернеті. Журналісти спеціально вигадали легенду про бабусю, яка живе в Донецьку і не може виїхати з окупованої території. По телефону пообіцяли – проблем з переоформленням не буде, але їхати в Україну доведеться. За такі махінації просять 3 500 гривень або 9 000 російських рублів.
Читайте також: Прикордонники розповіли, скільки людей офіційно перетинає лінію розмежування на Донбасі за добу
Отож вибір у жителів окупованих територій не такий вже великий – виживати без українських грошей на подачку від бойовиків, стояти в кілометрових чергах чи дозволити третім особам заробляти на безвиході.