”Якщо інспекція по цінах зробить висновки, що це неекономічно обґрунтовані і витрати більші у 2 рази - то відповідно, треба очікувати і зміни тарифів”, каже заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

В унісон із заявами київських чиновників звучить і позиція Міністерства з питань житлово-комунального господарства. Його очільник Юрій Хиврич заявляє - у столиці найнижчі не лише тарифи, а й показники їх сплати. Наприклад, за теплопостачання вчасно розраховуються лише 70% киян. Тож місто бере кредити аби погасити заборгованість.

”Вони зараз працюють на д цінними бумагами, Київська адміністрація випускає цінні бумаги, і під ці цінні бумаги бере кредит. Тому балакати сьогоді - великі ціни чи малі, я хочу сказати, що сьогодні в Києва вони самі малі, якщо брати сьогодні всі ціни по Україні”, - каже міністр з питань житлово-комунального господарства України Юрій Хиврич.

У "Київенерго" ситуацію з несплатою пояснюють невизначеністю у самих тарифах. Мовляв, скільки, кому і за що платити не розберешся. Пропонують законодавчо визначити, хто постачає споживачам гарячу воду та опалення.

“Люди хочуть розуміти за що вони платять і розуміти, за що їм виставляють рахунки. Вони повинні розуміти як вони можуть впливати на якість послуг, які їм надають”, - каже фінансовий директор ЗАТ"Київенерго" Михайло Уткін.

А от в Антимонопольному комітеті незадоволені столичними тарифами. Наголошують - провели перевірку і виявили - навіть сьогоднішні тарифи економічно необґрунтовані.

”Місцева влада має довести до відома громади обґрунтованість розміру тарифів до останньої копійки, і робити це має не постфактум, а до встановлення тарифів”, - каже голова Антимонопольного Комітету України Олексій Костусєв.

Нагадаємо, з 1 липня тариф на гарячу воду у Києві планують підвищити на 29%, на опалення - на 41%.