З першої десятки восьмеро мільярдерів заробляють металургією, двоє інших - агробізнесом. Це вперше, коли представники агросектору настільки примножили свої статки.

Олексій Вадатурський (генеральний директор с/г підприємства "НІБУЛОН"): “Я глибоко переконаний, що аграрній сектор - це локомотив економіки, це сектор, який виведе Україну з фінансової кризи”.

У першій сотні - чимало представників влади - вона уже нерозривно зрослася з бізнесом, констатують упорядники рейтингу. Жінок у списку найбагатших лише 3 - алкогольна магнатка Ольга Нечитайло-Риджок, гендиректор фармацевтичної компанії Філя Жебровська, та керівник інвестиційної компанії Оксана Елманова. Український рейтинг відрізняється від, приміром європейського, рекордною кількістю молодих багатіїв.

Влад Лавров (редактор розділу "Бізнес" журналу "Кореспондент"):
“Одна третина списку - це люди, молодші 45 років. Якщо ви візьмете ситуацію в Європі, то серед усіх багатіїв, молодших 45 років, лише одна людина. Більшість в Європі - вони є старшими за 50 років і деяким представникам списку багатіїв навіть за 80 років”.

Примітно, більшість українців, на відміну від європейців, розбагатіли не виробляючи кінцевого продукту, вони є або експортерами сировини, або металургійних напівфабрикатів. Європейські ж мільярдери заробили статки завдяки власним ідеям. Приміром, найбагатший італієць розбагатів, запустивши у виробництво шоколадні яйця з іграшками всередині, горішки у кокосовій стружці та шоколадну пасту. Найбагатший данець заробив мільярди на дитячих конструкторах. Не усі наші мільярдери готові визнати розмір свого капіталу, дехто навіть просив упорядників не вносити його у рейтинг. Складала його, до слова, інвестиційна компанія Dragon Capital.