Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко. У відповідь на запитання про те, чи продаж прав телеканалів є наслідком того, що ухвалили закон про олігархів, він сказав: "Це прямий наслідок, абсолютно".

Зверніть увагу Щоб не потрапити в список олігархів: Порошенко продав права на "5 канал" та "Прямий"

Водночас Олександр Корнієнко не вважає, що Петро Порошенко намагається приховати телеканали.

Ні, (намагається – 24 канал) позбутися медійної власності. Це одна з ознак олігарха, які у нього залишилися. Відповідно це зрозумілий хід,
– сказав перший віцеспікер.

"Механізм працює"

Такий самий сплеск "канально-економічної активності", за словами Олександра Корнієнка, фіксували після чуток про те, що Рада нацбезпеки та оборони вводитиме санкції.

"Одразу за день телеканал "Прямий" змінив власника. Це справа опозиції, ми їх не можемо за це засуджувати", – додав політик.

Актуально Зеленський підписав закон про олігархів

Водночас він зазначив, що механізм існування закону про олігархів точно працює та пришвидшує певні процеси, збільшення прозорості медіаринку зокрема.

Я далекий від ілюзій, що стала прозоріша структура власності цих каналів. У них це все дивно відбулося,
– сказав Олександр Корнієнко.

На думку першого віцеспікера парламенту, у Петра Порошенка може бути ще кілька ознак, які потрапляють під дії закону. У відповідь на питання про те, чи буде п'ятий президент у списку олігархів, Корнієнко сказав: "Я не знаю, це як вирішить РНБО".

Інтерв'ю Олександра Корнієнка програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу

Порошенко продав акції телеканалі: коротко

  • П'ятий президент продав акції телеканалів "Прямий" та "5 канал" журналістам – це сталось після набуття чинності закону про олігархів.
  • Петро Порошенко заявив, що був змушений продати акції. Журналісти, громадські діячі та депутати створили медіахолдинг "Вільні медіа", що купив 100% корпоративних прав "5 каналу" та "Прямого".
  • Порошенко нібито не матиме впливу на канали. Нові власники медіахолдингу мають укласти угоду про невтручання з каналами.