Про це повідомили на сайті BBC Україна.
Читайте також: Люди можуть заражати тривожністю домашніх улюбленців
Загалом 48% респондентів мають котів, а 44% – собак. Дослідники зазначили, що це співвідношення залежить від розміру населеного пункту, де проживають респонденти.
Наприклад, у сільській місцевості собак більше, ніж котів. А у містах з населенням від 50 до 500 тисяч собак мають лише 27% жителів, а котів – 35%. У великих містах із населенням понад 500 тисяч третина жителів мають котів, а кожен п'ятий – собаку.
Українці надають перевагу котам
Результати показали, що найбільший відсоток собак і котів у людей віком від 12 до 14 років (60%), а менше всього їх у людей віком близько 30 років. Щоправда, і у цьому випадку котів і собак мають близько 40% опитаних.
У рамках опитування дослідники вирішили перевірити гіпотезу про те, що більшість самотніх жінок з віком заводять котів. Для цього серед опитаних виділили групу людей, які живуть самі.
Більшість самотніх жінок з віком заводять котів
Самотні жінки заводять котів в 1,5 раза частіше, ніж у чоловіки. Дослідники зробили висновок, що після 30 років ймовірність завести кота зростає майже на два відсотки щороку. До слова, у випадку з чоловіками ситуація дуже схожа.
До 35 років лише кожен п'ятий самотній чоловік має кота. Після цього віку показник зростає і сягає максимуму у 45 років. Можна дійти висновку, що не лише "сильні та незалежні" жінки заводять котів, але й чоловіки також.