Відповідне рішення ухвалили 5 червня на зустрічі міністрів фінансів країн Великої сімки. Це рішення має стати основою для глобальної податкової реформи.
Зауважте "Велика сімка" засудила дії Білорусі щодо літака з Романом Протасевичем
Країни G7 встановили податок не менше 15%
Ми (...) зобов'язуємося застосовувати глобальний мінімальний податок у щонайменше 15% для кожної країни,
– мовиться у повідомленні.
Це зробили для того, щоб створити глобальну податкову систему, яка була б "пристосованою до світової цифрової ери". Британський міністр фінансів Ріші Сунак також заявив, що це потрібно, щоб "відповідні компанії платили потрібний податок у потрібних місцях".
Мовиться про транснаціональні корпорації – щоб технологічні гіганти не могли отримувати великі прибутки в одних країнах і платити з них низькі податки в інших країнах.
До речі, Ірландія висловила "значні застереження" щодо цього. Адже їхня низька 12,5-відсоткова ставка сприяла тому, що Facebook та Google облаштували в країні штаб-квартири своїх європейських операцій.
Значення домовленості
Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц сказав, що таке рішення "історичне" та заявив про "податкову революцію". Він додав, що великі корпорації не зможуть переносити свій прибуток до країн з низьким податком.
Ба більше, міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер зауважив, що 15% – це мінімум, адже його країна хоче "амбіційніший рівень оподаткування".
Зустріч "Великої сімки": останні новини
- Міністри закордонних справ Великої сімки закликали Росію до деескалації на кордоні з Україною.
- Також вони заявили, що влада Білорусі повинна відпустити політв'язнів і провести нові вибори.
- Закликали Китай конструктивно співпрацювати в рамках міжнародної системи.
- Північну Корею попросили уникати провокацій і вирішувати ядерну проблему дипломатичним шляхом.